• Головна
  • Наскільки "Сепаратиські утеплення" ефективні для збереження тепла хмельничан
18:44, 6 лютого 2016 р.

Наскільки "Сепаратиські утеплення" ефективні для збереження тепла хмельничан

Йдучи кварталами Хмельницького та і більшості українських міст, ми часто бачимо неакуратні та неестетичні латки “утеплення” на різних поверхах багатоквартирних будинків. Його називають “сепаратистським” або “клаптиковим” утепленням. Проте найголовніша проблема таких “заходів з енергозбереження” аж ніяк не у естетиці. Вона - у економічній беззмістовності та шкідливості таких заходів для будинку.

У матеріалах статей на замовлення ЄС та ГО "People in Need" знаходимо відповіді наскільки ефективними є такі утеплення і як їх краще здійснювати. 
Той, хто намагається утеплити свою квартиру на 10 поверсі, окремо від інших жителів, отримує за свої гроші просто-таки мізерний результат. Йдеться хіба що про 2-3 додаткових градуси тепла зимою - не більше. Все тому, що тепло проходить крізь стіни і якщо цілий будинок не утеплений, то тепло із утепленої квартири витягують сусіди та коридори. Крім того, таке утеплення не дає жодного фінансового полегшення - без будинкового лічильника господар квартири продовжує платити “за квадратні метри” безвідносно до утеплення.

Мало того, “сепаратистське утеплення” має також і додаткові неприємні сторони. Якщо в багатоквартирному будинку утеплено тільки частину стіни, то літом на межі утеплення починаються “цікаві” процеси. За рахунок різниці температур (що може доходити до 60 градусів) на межі утепленої ділянки призводить до тріщин в стінах. Після того як в них потрапить вода, процеси стають ще цікавішими. Особливо тоді, коли вона там замерзне зимою і тріщини стануть ширші. Кілька років таких розширень - і “теплові сепаратисти”, а також їхні сусіди можуть дуже пожалкувати за намагання вирішити самостійно спільні проблеми.
Відтак, проблеми із утепленням, котрі є колективними за своєю природою, потрібно на колективному ж рівні і вирішувати. Тобто - цілою громадою будинку. І хорошим способом узаконення таких рішень є ОСББ.

Фахівці радять перед тим як перейти до глобального утеплення всього будинку, вжити і попередніх заходів енернгоефективності. 
Економія починається – з обліку. Хоча сам по собі облік не є енергоефкетивним заходом, без нього ми зможемо почати економити тепло, проте не зможемо економити кошти. Наступний крок – це погодне регулювання та заміна вікон і дверей. 
Усі звикли починати епопею енергоефективності – утеплення фасадів. Чому треба утеплювати стіни повністю, а не клаптиково-поквартирно? Тому що через неповне покриття стіни клаптиком, між вулицею і приміщенням утворюється «місток холоду», через який на внутрішній поверхні стіни починає збиратися конденсат, а з ним – привіт грибки! До того ж, перепад температур між утепленою та холодною ділянкою стіни прискорить її руйнацію. Тому фасад утеплювати треба виключно за Державними будівельними нормами (ДБН) та технологічними картами передових виробників утеплювальних матеріалів.Загалом, утеплення і термомодернізація – річ капітальна й дорога, тому не треба на ній економити і займатися “самолікуванням”, краще звернутися до спеціалістів.

Найбільшу економію дає комплексна термомодернізація, коли в будинку покриті всі місця невиправданих трат коштів і тепла: встановлено облік, погодне регулювання та утеплення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#енергоефективність #утеплення #Хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...