• Головна
  • Перестороги, які потрібно знати хмельничанам про купівлю авто за генеральною довіреністю
09:03, 17 лютого 2016 р.

Перестороги, які потрібно знати хмельничанам про купівлю авто за генеральною довіреністю

Найбільшою проблемою може виявитися те, що якщо керуючий машиною за дорученням раптом здійснить ДТП і зникне з місця події, то саме власнику автомобіля доведеться доводити органам свою непричетність.

Багато громадян уважають, що купити автомобіль за дорученням простіше: не треба знімати його з обліку, змінювати номери, платити податки. Прес-служба РСЦ МВС в області має на меті роз’яснити, що потрібно знати про купівлю автотранспорту за генеральною довіреністю.

Слід пам’ятати , що якщо власник автомобіля виписав вам довіреність, хай навіть і «генеральну з правом продажу», це зовсім не означає, що автомобіль є вашою власністю. У дійсності вона так і залишилася майном колишнього власника, просто він дав вам на час «покерувати».  Довіреність може бути відкликана власником у будь-який момент і без жодних причин, а повернути гроші буде дуже складно – потрібна довга і дорога судова процедура, до того ж з негарантованим результатом.

Крім того, у випадку смерті власника, дія довіреності автоматично припиняється, і вам доведеться віддати машину його спадкоємцям. Тож, якщо продавець не хоче знімати машину з обліку і переконує, що краще випише довіреність, покупцеві варто задуматися: машина цілком може виявитися «проблемною». Під час перереєстрації в територіальних сервісних центрах МВС звіряють ідентифікаційні номери складових частин автомобіля з номерами, вказаними в документах, перевіряють, чи є авто у базах даних зареєстрованих і розшукуваних транспортних засобів.

Власникам, що «продають» машину за дорученням, теж варто задуматися про наслідки, тому що немаленькі податки на неї доведеться платити самим. Крім того, якщо керуючий машиною за дорученням раптом здійснить ДТП і зникне з місця події, то саме власнику автомобіля доведеться доводити органам правопорядку, що не він в цей момент перебував за кермом автомобіля.

Отже, правильне оформлення договору купівлі-продажу – це, перш за все, гарантія захисту інтересів покупця. Тому працівники сервісного центру радять, під час купівлі автомобіля слід звертатись в територіальні сервісні центри МВС де ви зможете здійснити перереєстрацію авто та отримати кваліфіковану допомогу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#авто #доручення #продаж #РЦС
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...