• Головна
  • Рада зареєструвала проект відзначення 450-річчя з часу надання Хмельницькому Магдебурського права
18:16, 17 лютого 2016 р.

Рада зареєструвала проект відзначення 450-річчя з часу надання Хмельницькому Магдебурського права

Вчора, 16 лютого, у Верховній Раді України було зареєстровано проект Постанови про відзначення 450-річчя з часу надання Хмельницькому Магдебурзького права.
Нагадаємо, що Магдебурзьке право було надане нашому місту у 1566 році.
Авторами ініціативи стали народні депутати Ігор Алексєєв, Олександр Ксенжук та Сергій Мельник.
На думку депутатів відповідний проект забезпечить належні організаційно-правові умови для урочистого відзначення на державному рівні річниці надання Хмельницькому Магдебурзького права, а також сприяє проведенню відповідних просвітницьких та культурних заходів, які відзначатимуться на державному рівні.

Для довідки:
У 1566 році польський король Сигізмунд ІІ Август поширив на тодішній  Плоскирів (історична назва сучасного Хмельницького) дію особливої системи місцевого самоврядування. Отримання Магдебурзького права стало важливою подією в історії Плоскирова, оскільки сприяло розвитку ремесел, зумовило формування міських станів населення та розвиток місцевого самоврядування. Магдебурзьке право встановлювало виборну систему органів міського самоврядування та суду, визначало їх функції, регламентувало діяльність купецьких об'єднань та цехів, регулювало питання торгівлі, опіки, спадкування тощо. Це дозволяло “європеїзувати” міське життя, ввести його у чіткі правові рамки. Йдеться про формування і впровадження основ децентралізації, засад громадянського суспільства в цілому.
Таким чином, Магдебурзьке право стало одним із важливих чинників культурно-правового зближення України із Західною Європою. Усвідомлення такої єдності є вкрай важливим для продовження культурної інтеграції й сьогодні. Відзначення річниці присвоєння місту Хмельницькому Магдебурзького права вкотре доводитиме, що Україна як ментально, так і економічно завжди була частиною Європи.
Урочисте відзначення на державному рівні у 2016 році 450-річчя з часу надання місту Хмельницькому Магдебурзького права сприятиме популяризації історичної спадщини та зацікавленості в його історії широких кіл громадськості, стимулюватиме наукові дослідження з цієї поки що недостатньо вивченої теми.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Верховна рада #Магдебурзьке право #Хмельницький #свято
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...