• Головна
  • Що необхідно знати хмельничанам про епідемію лихоманки Зіка
09:56, 18 лютого 2016 р.

Що необхідно знати хмельничанам про епідемію лихоманки Зіка

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила спалах вірусу Зіка надзвичайною ситуацією для країн Латинської Америки та глобальною загрозою світового масштабу. Науковці попереджають про можливість пандемії, адже інфекція поширюється блискавично.
«В Україні є 53 види комах роду Aedes, а чи переносять вони вірус Зіка, це потрібно вивчати. Їх дуже багато по всьому світу, з них вивчено і виділено вірус Зіка лише у п'яти. На сьогодні багато не можна сказати, бо ґрунтовна робота з вивчення шляхів передачі вірусу тільки починається», – цитує керівника підприємства «Український центр із контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» Любов Некрасову «Укрінформ».
Аби заспокоїти людей, відомі експерти розповіли, чи варто боятися цього вірусу і чи можна від нього вберегтися. Про це йдеться у виданні «Aljazeera».

Що таке вірус Зіка?
Вірус Зіка – це вид вірусів, який переносять комарі роду Aedes. Він пов’язаний з лихоманкою денге, жовтою гарячкою та вірусом Західного Ніла.

Які симптоми вірусу Зіка?
Вони легкі та включають в себе лихоманку, висипи, біль у суглобах і кон’юнктивіт. Симптоми (жар, головний біль) можна полегшувати за допомогою парацетамолу або ібупрофену.

Як поширюється?
Вірус Зіка, насамперед, поширюється через укус заражених комарів роду Aedes. Вагітні жінки можуть передавати вірус своїй дитині під час вагітності. Наразі немає повідомлень про передачу вірусу через грудне вигодовування. У деяких випадках вірус був переданий під час переливання крові та сексуальний контакт.

Де був поширений вірус Зіка?
Останній спалах вірусу був у 23 країнах Карибського басейну, Центральної Америки, Південної Америки, Мексики і Пуерто-Ріко. Перед тим спалахи Зіка були в Габоні, Єгипеті, Нігерії, Сенегалі, Сьєрра-Леоне, Кот-д’Івуарі, Центральноафриканській Республіці, Камбоджі, Малайзії, Мікронезії, Пакистані, Індії, Таїланді, Філіппінах та Індонезії.

Як діагностувати вірус Зіка?
У перший тиждень інфікування потрібно відправити до сучасних лабораторій зразок крові. Вірус Зіка може бути виявлений за допомогою сучасного молекулярного тестування активного вірусу, який перебуває в організмі протягом семи днів. Швидкий тест, який шукає антитіла після хвороби, дозволяє перевірити імунітет.

Як лікується вірус Зіка?
Наразі ліків або вакцини проти вірусу немає. Тому лікування, як правило, фокусується на полегшенні симптомів.

Чому немає вакцини?
Теоретично її створити можливо. Проте тестування і випробування препарату на ефективність займуть роки і коштуватимуть сотні мільйонів доларів. Чимало фармацевтичних компаній розробляють та планують працювати над створенням вакцини. Проте ніхто не прогнозує, коли вона з’явиться.

Чи можуть генномодифіковані комарі зупинити вірус?
Британська біотехнологічна компанія Oxitec створила генетично модифікованих комарів виду Aedes Aegypti шляхом введення двох генів в їхнє ДНК. Завдяки одному з них, личинки комарів світяться під ультрафіолетовим світлом. Це допоможе ідентифікувати комах, що переносять інфекцію. Інший ген спричиняє смерть всього потомства комара. У компанії говорять, що запуск таких комарів на заражені території, допоможе зменшити передачу лихоманки більше, ніж на 80%.

Випадки смерті від лихоманки Зіка не описані, і переноситься вона досить легко. Всі симптоми: температура, нежить, біль у горлі, кон’юнктивіт, висипання – проходять за 5-7 днів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вірус Зіка #лихоманка #Хмельницький #Україна #Бразилія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...