Підняття свідомості підвищить якість трудових відносин на Хмельниччині

Зрушення у свідомості, передовсім керівників підприємств, підвищить якісний рівень трудових відносин, – переконаний голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, який сьогодні з робочим візитом перебуває у Хмельницькому. Новостворена служба існує лише рік і має чимало прогалин саме на законодавчому рівні, кадровому забезпеченні та в розподілі повноважень. Тому влада Хмельниччини просила у голови служби сприяння у законодавчому полі й чіткості повноважень.

Ключовим завданням у службі вважають виведення необлікованої праці та переведення її в законодавче русло. А головний акцент у службі роблять на підняття свідомості. «Ми намагаємося не створювати собі імідж якогось карального органу, який приходить з перевіркою, складає протоколи. – сказав Роман Чернега, – Ми намагаємося сформувати свій імідж в тому ракурсі, щоб попередити недопущення порушень трудового законодавства».

Також важливим питанням виділяє пан Чернега питання охорони праці на виробництві. Наводить посадовець таку статистику: майже 300 людей загинуло на виробництві у 2015 році. Шлях привентивних дій, спілкування, проведення круглих столів, тренінгів, роз’яснювальна робота з керівниками підприємств, міжнародний досвід – на думку Романа Тарасовича це той шлях, який може вивести працю в Україні на якісно новий рівень.

Служба отримала також повноваження у сфері гігієни праці і тут найбільші труднощів виникає з кадрами. «Складна ситуація з тим, щоб дібрати добрих фахівців», – повідомив Роман Чернега.

Крім того, служба впроваджує онлайн-прийом з керівниками, тому тепер немає потреби їхати в Київ, щоб вирішити певні питання з керівництвом.

Заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко зі свого боку звернувся до посадовця, аби той повпливав на ліквідацію прогалин в законодавстві.
«Зміни в законодавстві, зміни в структурах управління, реформування не забезпечило на законодавчому рівні тими важелями, якими можна було б безпосередньо впливати на виробництво», – сказав Володимир Кальніченко й додав, що ці питання більше покладаються на свідомість керівництва, а це не завжди дієво. Тому влада Хмельниччини просила у голови служби сприяння у законодавчому полі й чіткості повноважень, оскільки децентралізація вносить і свої корективи, які поки не працюють на належному рівні.

 

 

праця візит зустріч Чернега Кальніченко Загородний
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі