• Головна
  • У Хмельницькому говорили про ПТУ, а в Кам’янці тим часом викладачі та студенти мітингували
14:55, 23 лютого 2016 р.

У Хмельницькому говорили про ПТУ, а в Кам’янці тим часом викладачі та студенти мітингували

Поки голова Кам’янець-Подільської райдержадміністрації звітував у Хмельницькому про соціально-економічні здобутки району за 2015 рік, під стінами міської ради Кам’янця страйкували студенти та викладачі ПТУ міста. На колегії облдержадміністрації представники міст обласного значення заявили, що фінансувати профтехучилища у них підстав немає.

У спільноті Новини Кам’янця-Подільського відповідна інформація про страйк з’явилася о 10 ранку. У повідомленні вказано, що мітингують студенти та працівники декількох училищ (6, 14, 15) під міськрадою. Їм уже два місяці немає виплат зарплат та стипендій.  

Це питання обговорювалося на сьогоднішній колегії. Річ у тім, що 4 лютого Рада ухвалила зміни до держбюджету, але Президент досі їх не підписав. Тому грошей так і немає, відповідно зарплат і стипендій теж.

Директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич сказав: «Несподівано для усіх з’явилася 27 стаття, за якою фінансування закладів професійно-технічної освіти, які розташовані у містах обласного значення  фінансуються за рахунок міст, всі решта за рахунок обласного бюджету».  Тому повідомив про проблему, яка склалася саме з містами обласного значення. «В обласному центрі ресурсів достатньо, – сказав Сергій Адамович, – інша ситуація в решті міст обласного значення, у яких ресурсів недостатньо. Згадав він і про Кам’янець, у якому на той час уже страйкували викладачі та студенти. «У бюджеті міста Кам’янець-Подільський гроші не передбачені, – сказав Сергій Пенюшкевич. –Чомусь міста, зокрема Кам’янець-Подільський, трактує цю ситуацію з бюджетом мало не правопорушенням».  

У Славуті теж не згодні виділяти кошти з бюджету на фінансування ПТУ. Міський голова Василь Сидор сказав, що якщо керуватися тим ж таки 27 законом, то передбачається, що заклади переходять у комунальну власність, а це поки не зроблено. На його переконання, профтехучилища мають фінансуватися державою. «Підстав фінансувати ПТУ сьогодні у нас немає», – підсумував пан Сидор.

Як вирішаться питання у Кам’янці-Подільському та інших містах поки невідомо. Мітингувальників Кам’янця-Подільського влада закликала почекати ще два дні, на що ті зголосилися, але попередили: якщо не буде змін, вони вийдуть знову. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ПТУ #бюджет #фінансування #стипендії #викладачі
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...