• Головна
  • На Хмельниччині громада висловила протест проти реорганізації школи
10:24, 27 лютого 2016 р.

На Хмельниччині громада висловила протест проти реорганізації школи

Жителі сіл Мала Шкарівка та Москвитянівка прийшли до Полонської районної ради з протестом проти реорганізації місцевої школи.

Залишившись поза громадою, на балансі районної ради, Малошкарівська школа отримала дефіцит в 228 тисяч гривень, який під час візиту представників з району, а саме: голови районної ради Олега Миколайовича Янчука, голови Полонського відділу освіти Лілії Василівни Муравської та першого заступника голови районної ради Олега Кулінського, було запропоновано закрити здачею під оренду другого поверху, а вчителів працевлаштувати в іншій школі.

У вчителів та місцевих жителів така пропозиція викликала відверте обурення. Дізнавшись, що в п’ятницю, 26 лютого, має відбутися колегіум, на якому вирішуватиметься доля щколи, жителі цих двох сіл не змогли осторонь чекати вердикту і відправилися до голови районної ради Олега Янчука, аби в черговий раз наполягти не реорганізовувати Малошкарівську школу, котра має прекрасну матеріальну і молодий вчительський склад. Та й самі школі лише 24 роки, як і незалежній Україні.

Стривожені такою несправедливістю селяни, об’єднавшись, поставили багато актуальних питань по цій проблемі, як по реорганізації школи, так і по невходження до жодної з громад.

«У нас вже хотіли зробити дім культури на місці дитячого садка, який був найкращим у районі. Тепер там руїна», - парирувала пропозицію зробити на другому поверсі школи дім культури чи сільську раду від Лілії Василівни Муравської жителька Малої Шкаріки пані Любов.

«Нас хочуть відправити в Кустівці, але хто такі Кустівці зараз? Вони «понагрібали» собі шість сіл і ще й наші хочуть собі взяти. Будівля там стара. Ми всі там були. Як може бути кращим навчальний процес, коли там буде з десяток сіл? Буде циганський табір. Про яку якість освіти можна говорити?», - сказав вчитель фізкультури Козир Юрій Петрович.

Козир Юрій Петрович

Козир Юрій Петрович

«Закриваючи школу, а все до того йде, ви вбиваєте село. В нас немає нічого. Люди чекають свята і йдуть на концерти в школу: Восьме березня, День закоханих буде – у нас все в приміщенні школи відбувається. Всі йдуть в школу», - відзначила вчитель хімії і фізики Максимчук Олеся.

«Де буде економія, якщо робити школу І-ІІІ ступенів? Приміщення все одно потрібно буде повністю опалювати. Звільнених вчителів, в будь-якому разу, потрібно працевлаштовувати.Тому, ми просимо, збережіть те, що є. Нехай їдуть до нас учні з сусідніх сіл, де умови навчання гірші, ніж в нас», - сказала вчитель історії Чорноус Алла.

«На зборах не буде депутатів від нашого села. Наш депутат тільки в області є. Від сусідньої Крачанівки є два депутати і ясно, що вони голосуватимуть, щоб закрити нашу школу, а не їхню. Жоден з тих депутатів не були в нас і вони не знають де та Шкарівка є. Давайте, ми їм наймемо автобус, нехай вони приїдуть і оглянуть нашу школу і зрівняють з сусідніми, щоб знали, за що будуть голосувати», - відзначила директор школи Бихал Наталія.

«Рішення сходу села по приєднанні до іншої громади не було. Сходу села не було. Через те люди не можуть зрозуміти, хто вирішив, що ми підемо від Полонного до Шепетівки? На сході, де обговорювалось входження до іншої громади, було 30 громадян, приблизно. Прийняте рішення не є легітимним», - сказав вчитель початкових класів та інформатики Сергій Мунтян.

На Хмельниччині громада висловила протест проти реорганізації школи (фото) - фото 2

На Хмельниччині громада висловила протест проти реорганізації школи (фото) - фото 2

Голова районної ради Олег Янчук роз’яснив гостям позицію позицію Полонської районної ради стосовно цієї проблеми:

«Вирішене питання на колегії буде нести рекомендаційний характер. До 10 березня ніякого висновку прийнято не буде. Сам я його не вирішую – це роблять депутати. Чи реорганізувати вашу школу, чи Крачанівецьку – будуть вирішувати вони». Схожа ситуація є не тільки у Полонному, а й у Понінківській громаді, де мають дві школи поєднувати в одну. Також проводяться оптимізаційні заходи по закриттю терапевтичного відділення і люди цим також незадоволені.

Якщо розібратись в цій ситуації, то стає зрозумілим, що в кожній сільській раді, де немає сільського господарства та виробництва, виникають проблеми.

Ми дуже виважено підходимо до питання реорганізації, бо, перш за все, це доля дітей.
При початку децентралізації, як я розумію, Сасанівка, Шкарівка і Микулин хотіли в Гриців. Я сумніваюся, що до вас не доносили що буде, в разі невходження
Чому виникнув дефіцит в районі? Тому що не працює промисловість.

Чи вироблятиме щось Полонне? На Полонський фарфоровий завод вже зайшов інвестор. На 100% сказати не можу, чи він буде працювати, але інвестор є, і він серйозний. Він викупив підприємство і має на меті запускати виробництво

Чи залишиться школа без реорганізації в разі приєднання до Полонської громади? Це потрібно дивитися у дохідну та видаткову частину, звернувшись до голови їхньої громади», - підсумував пан Олег.

На Хмельниччині громада висловила протест проти реорганізації школи (фото) - фото 3

На Хмельниччині громада висловила протест проти реорганізації школи (фото) - фото 3

2 (1)

2 (1)

На Хмельниччині громада висловила протест проти реорганізації школи (фото) - фото 5

На Хмельниччині громада висловила протест проти реорганізації школи (фото) - фото 5

Малошкарівчани відправилися до голови Полонської територіальної громади Скримського Франца Францовича, де їм не вдалося бодай на дещицю прояснити можливі варіанти вирішення проблеми, що склалася. В адміністрації їм повідомили, що, наразі, на робочому місці Франц Францович відсутній, коли буде не відомо, номера мобільного, зі слів секретарів, вони не мають. Чи приймуть Малошкарівську громаду до себе – не відомо. І, всього-на-всього, запропонували зареєструвати звернення.

Варто зазначити, що, в загальному, Полонська районна рада має дефіцит більше ніж дев’ять мільйонів гривень.

Можна сміливо прогнозувати, що якщо питання нестачі коштів вирішуватиметься не підняттям виробництва, а «закручуванням гайок», то на Полонський район очікує крах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#протест #Полонне #Хмельниччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...