• Головна
  • В Україні планують ввести сієсту і збільшити відпустку – Розенко
09:03, 15 березня 2016 р.

В Україні планують ввести сієсту і збільшити відпустку – Розенко

У новий Трудовий кодекс хочуть внести поправку, яка дозволить працівникам робити перерву на спеку, а працедавцям заборонятимуть звільняти одиноких мам і тат.
Міністр соцполітики Павло Розенко впевнений, що новий Трудовий кодекс парламент ухвалить вже в квітні.
Наприклад, у 155-ту статтю кодексу хочуть внести поправку, яка дозволить працівникам робити перерву на спеку. Іншими словами, вводиться традиційна для Південної Європи сієста, коли всі закриваються на перерву з 14 до 16-17 годин.
Пропонують також збільшити відпустку для українців до 28 днів (на сьогодні 24 дні).
Планують також скоротити випробувальний термін для багатьох професій до одного місяця (замість трьох). У випадку, якщо співробітнику не платять зарплату у встановлені терміни або виплачують її не в повному обсязі, він може відмовитися від своїх обов’язків.
Згідно з новим Трудовим кодексом роботодавці повинні будуть не просто відмовляти кандидату в прийомі на роботу, а письмово обґрунтовувати свою відмову. Причому цей документ можна буде використовувати в суді.
Є й негативи для співробітників. Так, не можна буде чотири місяці перебувати на лікарняному, ніяк не даючи про себе знати, а тільки два.
Якщо зараз позбутися робочого місця можна тільки через пиятику, прогули або розкрадання, то за новим кодексом звільнити можуть через розголошення службової таємниці, порушення техніки безпеки і ухилення від медогляду або щеплень.
Введуть також поняття «робота вдома», і вона повинна оплачуватися точно так же, як і в офісі, а за невчасно виплачену зарплату роботодавці повинні будуть платити пеню, проте її розміри поки не уточнюються.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#трудовий кодекс #Україна #зміни #сієста #відпустка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...