• Головна
  • На Хмельниччині чотири молокопереробних підприємства оштрафували за антиконкурентний зговір
13:29, 21 березня 2016 р.

На Хмельниччині чотири молокопереробних підприємства оштрафували за антиконкурентний зговір

Обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ПП КФ «Прометей» в особі філії «Славутський маслоробний комбінат», ТОВ «Рихальський завод сухого молока», ТОВ «Бімол», ПП «Бісквіто-Мілк» за антиконкурентні узгоджені дії на ринку заготівлі молока для промислової переробки.
Загалом сума штрафу склала 36,828 тис грн.
Було виявлено, що ці підприємства, заготовляючи молоко у Славутському районі. У травні-червні 2015 року вони одночасно знизили закупівельні ціни на молоко до 2,50 грн за 1 кг молока базової жирності. Зробили це вони без відповідних на це об’єктивних причин, оскільки підприємства мають різну спеціалізацію діяльності та номенклатуру молочної продукції, технологічні умови її виробництва, обсяги закупівлі молочної сировини, потужності та ступінь їх зносу, собівартість виробництва молочної продукції та шляхи її реалізації на ринку.
«Будь-які зміни на ринках готової молочної продукції не можуть обґрунтувати одночасне встановлення суб’єктами господарювання закупівельних цін на молочну сировину на однаковому рівні. Молокопереробні  підприємства не вживали достатніх заходів щодо мінімізації та оптимізації витрат, а використовували механізм антиконкурентних дій, оскільки завдяки погодженій поведінці могли визначати умови обороту товару на ринку молока незбираного для промислової переробки, що закуповували у населення на території Славутського району. Схожі дії суб’єктів господарювання були визнані порушенням законодавства про захист економічної  конкуренції», – прокоментував голова Відділення Віталій Олуйко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#антиконкурентні дії #Хмельниччина #молоко #підприємства
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...