• Головна
  • 80% бійців війни на Хмельниччині уже отримали свої землі (Інфографіка)
16:18, 22 березня 2016 р.

80% бійців війни на Хмельниччині уже отримали свої землі (Інфографіка)

Уже майже два роки в Україні триває земельна епопея з виділенням ділянок для бійців. На Хмельниччині з 6775 поданих заяв було видано 5448 земельних ділянок. А це 80,4% виконаних запитів.
Ще влітку 2014 року Кабмін підтримав ініціативу Держземагентства і вирішив безкоштовно виділяти землю учасникам бойових дій. За цей час у всіх областях України, земельні наділи отримали вже понад 72 тис військових. 47 тис бійців ще залишилися без ділянок. Найбільше ділянок отримують у Київській області. Найменше бажають землі у Донецькій області.
22_05

ЯК ОТРИМАТИЗЕМЛЮ
Щоб отримати землю бійцю слід спочатку визначитися, де саме він хоче взяти ділянку.
Місце реєстрації до вибору ділянки відношення не має. Якщо військовий уродженець Хмельниччини, але хоче ділянку в Київській області, то він має повне право її отримати.
Тоді необхідно звернутися з заявою про видачу дозволу на розробку проекту землеустрою до місцевої ради, в межах населеного пункту якого знаходиться ділянка.
Якщо земля знаходиться в області, то точно таку ж заяву потрібно нести в регіональне управління Держгеокадастру.
До заяви обов’язково треба підкріпити копію паспорта, код і посвідчення учасника АТО.
Орієнтовно рішення буде винесене через місяць.
У разі позитивної відповіді можна розробляти проект землеустрою. Займаються цим, як правило, приватні організації. Коштуватиме така послуга орієнтовно 1,5 тис грн. Готовий проект узгоджується в Держгеокадастрі. Тоді боєць стає власником землі.

ПРОБЛЕМИ, ЯКІ МОЖУТЬ ВИНИКНУТИ 
Найбільш проблемним є отримати землю в межах населеного пункту: села, міста, селища.
«Це, звичайно, не дивно – в місті вже прокладені всі комунікації і набагато простіше займатися будівництвом, – пояснює юрист Леся Василенко. – Але в цьому випадку доводиться мати справу з органами місцевої влади. А тут уже може або включитися суб'єктивний фактор, або окремі чиновники намагаються на цьому збагатитися. Може бути і так, що землі, які за реєстром вважалися вільними, насправді вже приватизовані або продані. Але спливає це, тільки коли бійці намагаються оформити собі ділянку».
Ще однією проблемою є плутанина з правом власністю на землю. На кадастровій карті дуже важко з’ясувати де знаходиться ділянка, яка цікавить військового. Також не всі документи на право земельної власності були враховані до кадастрової карти, тому знову може виникнути плутанина.

 ПОРАДИ ВІД ЮРИСТІВ
«Потрібно не просто прийти до місцевої ради і сказати: «Дядя, дай землю». Треба знайти вільну земельну ділянку в публічній кадастровій карті та вимагати саме її! Тим самим левова частка відмовок, що землі немає, буде знівельована», – радить юрист Кирило Левтеров.
А коли ж за «позитивне» рішення вимагають хабар, тоді радять звертатися до правоохоронних органів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#землі #військові #Хмельниччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...