12:22, 23 березня 2016 р.
Хмельницькі нардепи часто не підтримують свою фракцію (Інфографіка)
У Верховній Раді України Хмельницьку область представляють семеро депутатів, які були обрані у одномандатних мажоритарних округах. Шестеро є членами депутатських фракцій та груп. Громадянська мережа ОПОРА на основі даних з сайту rada4you.org проаналізувала, як часто хмельницькі нардепи не підтримують позиції більшості зі своїх фракцій та груп.
Найбільшу незгоду зі своєю депутатською групою висловлював Сергій Лабазюк. Найбільше ж підтримував свою фракцію Володимир Мельниченко. Від початку 2016 року з-поміж хмельницьких мажоритарників Сергій Лабазюк продемонстрував максимальну кількість голосувань, що суперечать позиції більшості його депутатської групи, натомість найменше голосувань всупереч однопартійцям ОПОРА нарахувала у нардепа Віктора Бондаря.
Віктор Бондар (округ № 191, «Партія «Відродження») з часу набуття депутатських повноважень проти фракції голосував у 13% випадків, або ж 487 разів. Зокрема від початку 2016 року (станом на 20 березня) голосувань, що суперечать позиції більшості з депутатської групи, у нього налічується 42: при цьому Віктор Бондар 36 разів натиснув кнопку «Так», один раз – «Ні», один раз «Утримався» і чотири рази не голосував взагалі.
Сергій Лабазюк (округ № 188, «Воля народу») з моменту свого обрання проти фракції голосував у 28 % – 892 рази. У нинішньому році в доробку нардепа нараховано 162 таких голосування: 34 рази він не погодився з думкую більшості, проголосувавши «Так», один раз – «Ні», 15 разів – «Утримався» і 112 не голосував.
Роман Мацола (округ № 190, «Блок Петра Порошенка») від початку каденції не погодився з позицією фракції у 16% випадків: зафіксовано 684 його голосування, які не збігаються з голосуванням більшості у фракції. У нинішньому році такі розбіжності він продемонстрував уже 105 разів: всупереч більшості колег із фракції вісім разів проголосував «Так», шість разів – «Утримався» та 91 раз не голосував.
Сергій Мельник (округ № 187, «Блок Петра Порошенка») за час свого депутатства проти фракції голосував у 13% випадків, що у числовому вираженні становить 564 рази. З нового року кількість його голосувань, що суперечать позиції фракції, дорівнює 69: 14 «Так», одне «Ні», 24 «Утримався», а 20 разів він не голосував взагалі.
Володимир Мельниченко (округ № 193, «Блок Петра Порошенка») не підтримав її майже у 10 % випадків: 420 його голосувань суперечать позиції більшості у фракції. За майже три місяці 2016 року депутат виявив незгоду з колегами по фракції 72 рази: 17 разів проголосувавши «Так», 51 раз утримавшись та чотири рази не голосувавши.
Депутат Андрій Шинькович (округ № 189, «Блок Петра Порошенка») з часу свого обрання проти фракції голосував у 18 % випадків, або 718 разів. Від початку цього року він 102 рази під час голосування не підтримав позицію більшості у своїй фракції: 13 разів проголосувавши «Так», один раз – «Ні», 30 разів утримавшись та не голосувавши 58 разів.
Уточнення:
Мова й де про голосування, що відрізняється від того, як голосує більшість фракції чи групи, до якої входить депутат. Наприклад, за умови, коли більше 50% членів фракції проголосували «Так» щодо певного законопроекту, голосування окремого депутата «Ні», «Утримався» або «Не голосував» вважається голосуванням «проти фракції».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:32
Вчора
15:00
9 грудня
ТОП новини
Оголошення
17:07, 28 листопада
16
14:42, 27 листопада
live comments feed...