16:09, 24 березня 2016 р.
У Хмельницькому зменшується кількість хворих на туберкульоз, але медиків це не тішить (Фото)
Показники боротьби з туберкульозом Хмельницькому є найкращим в області. Хоча медиків це не тішить, адже кількість людей, які хворіють все ж залишаються. При цьому залишається багато й інших проблем.
Наразі в Україні лікують лише активний туберкульоз, хронічний ж віднесли до тих хвороб, які не лікуються. Залишається проблема того, що з 120-140 хворих на туберкульоз, 30 % – онкохворі.
Залишається небезпека того, що хворий на люмінесцентний туберкульоз заражує здорову людину таким ж видом захворювання.
«Санітарно-просвітня робота покладається на державу. Якщо держава у це включається, то тоді є результати. Якщо про це говорить один лікар, то до загального результату ми ніколи не прийдемо», – говорили місцеві лікарі на засіданні колегії управління охорони здоров’я з питань виконання міських заходів.
Відповідно до розробленої «Концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012—2016 роки», ухваленої у листопаді 2011 року Кабінетом Міністрів України, 70% хворих, яким вперше поставили діагноз туберкульоз, мали повністю одужати. При цьому мала бути зменшена кількість хворих, які лікуються повторно та які перервали курс лікування, а також знижений рівень смертності ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ-інфекція на 10 % шляхом забезпечення мультидисциплінарного підходу до надання медичної допомоги хворим на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію.
За словами місцевих медиків Програма Глобального фонду не була виконана. Єдиним позитивним результатом його роботи є регулярне надання медикаментів. Але залишалася проблема з вакцинацією.
В Україні діє єдиний реєстр хворий. Створений він для того аби знати кількість хворих щоб дізнатися скільки необхідно закупити та розподілити кошти. Адже крім Глобального фонду, закупляє ліки також держава.
Медики міста уже й обговорювали зміни до проекту на 2016 рік. Наголошували на тому, що проекцію розвитку можна зробити аналогічний для міста та області, адже на двох рівнях необхідне удосконалення системи охорони здоров’я з протидії на захворіння туберкульозу, у тому числі, й на люмінесцентний, а також розроблення механізмів інтеграції фізіатричної служби до закладів охорони здоров’я первинного та вторинного рівня, надання лікувально-профілактичної допомоги. Це все планувалося виконати за 2012-2016 роки. Адже наразі усі пункти залишаються невиконаними.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Касети для розсади: як вибрати та правильно використовувати?
Новини компаній
17:11
21 січня
16:00
20 січня
ТОП новини
Оголошення
14:09, 10 січня
12:40, 15 січня
19
12:40, 16 січня
46
live comments feed...