19:13, 25 березня 2016 р.
За неправдиві замінування анонімні «терористи» можуть надовго сісти за грати чи сплатити великий штраф
Анонімні повідомлення з погрозами про замінування у нашій області також є не рідкістю. В минулому році на Хмельниччині зафіксовано 5 анонімних повідомлень про мінування різних об’єктів. У 2016-му – 1.
Усі повідомлення були дослідженні. Авторів правоохоронні органи викривали по гарячих слідах. Декому уже й винесені судові вироки. Із цієї кількості тільки один анонімний дзвінок про мінування школи зробила учениця. Інші «мінери» — дорослі.
Усі випадки не підтверджувалися, але доставляли клопіт правоохоронцям. Кожен анонімний телефонний дзвінок, особливо з попередженнями про вибухи, ретельно перевіряється, неважливо, яким би фантастичним чи абсурдним він не здавався. Значні сили різних відомств залучаються до перевірки достовірності цієї інформації та встановлення особи того, хто її повідомив. До місця події одразу вирушає оперативна група у складі співробітників СБУ та поліції, вибухотехніків, кінологів, пожежників, рятувальників, медиків. Водночас порушується звичайний ритм роботи на «замінованому» об’єкті. До того ж, страждають від таких жартів місцеві мешканці, адже кожне анонімне «мінування» обов’язково супроводжується евакуацією людей та зупиненням робочого процесу на об’єкті ймовірної загрози.
Погроза вчинити вибух – це серйозне правопорушення, за яке передбачена кримінальна відповідальність відповідно до статті 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян) Кримінально кодексу України. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді значної суми штрафу (до 17 тисяч гривень), або позбавлення волі на термін до восьми років.
Нещодавно до черговій частині Кам’янець-Подільського відділу поліції надійшов дзвінок з погрозою підірвати столярний цех. Під час детального огляду «замінованої» споруди та прилеглої території, проведеного експертами вибухово-технічної служби, жодних вибухових пристроїв чи будь-яких інших небезпечних предметів виявлено не було.
У результаті пошукових заходів співробітники СБУ та Нацполіції швидко встановили особу аноніма. «Терористом» виявився мешканець районного центру. Зловмисник зізнався, що реальних намірів та можливостей для їх реалізації не мав, а діяв у стані сильного алкогольного сп’яніння, що звичайно є обтяжуючою обставиною.
За матеріалами СБУ органами поліції стосовно нього відкрито кримінальне провадження за ознаками складу злочину, передбаченого ч.1 ст.259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) та оголошено про підозру.
Такі жарти із «замінуванням» створюють багато незручностей для людей, відволікають правоохоронні органи від справжньої роботи, до того ж, завдають значних збитків казні. Один виїзд обходиться державі у десятки тисяч гривень. Згідно із законодавством особа, яка вчинила неправдиве повідомлення, має відшкодувати державі ці кошти.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
09:38, 29 вересня
09:38, 29 вересня
09:38, 29 вересня
09:38, 29 вересня
09:38, 29 вересня
live comments feed...