• Головна
  • Що робити хмельничанину, якщо на вулиці його зупинив співробітник поліції
18:15, 26 березня 2016 р.

Що робити хмельничанину, якщо на вулиці його зупинив співробітник поліції

Часом від неприємної зустрічі з правоохоронцями не застрахована жодна людина. Подекуди ми самі звертаємося до поліції, а в деяких випадках можемо привернути її увагу. На вулиці вірогідність зустрічі зі стражами порядку зростає у рази. І тут ключовий момент – поведінка людини та знання власних прав й обов’язків. 
Якщо Вас зупинив поліцейський, у першу чергу не панікуйте. Для цього ми підготували декілька порад, які будуть в пригоді при знайомстві з співробітником поліції.
Співробітник поліції зобов'язаний привітатися, сказати свою посаду, звання, прізвище та причину зупинки. При цьому, він має розмовляти ввічливо.
У свою чергу, Ви маєте право запросити посвідчення співробітника поліції. А от якщо Ви не впевнені, що дана людина є співробітником поліції, то можете зателефонувати за номером 102 або запитати телефон підрозділу (на вимогу громадянина, співробітник поліції зобов'язаний його надати) і впевнитися, що це є працівник правоохоронних органів.
Співробітник поліції має право попросити пред'явити Ваш паспорт тільки в тому випадку, якщо є підстави вважати у Вашому причасті до кримінального чи адміністративного порушення. Ні в якому разі він немає право вилучати паспорт без рішення суду.
Якщо Ви не маєте документа, що посвідчує особу, співробітник поліції має право доставити Вас в найближчий пункт поліції, де повинен по комп'ютерній базі перевірити Вашу особу. Час, який Ви проводите в пункті поліції не повинно перевищувати 3 години. Так само Ви маєте право зателефонувати своїм рідним чи друзям, щоб ті доставили паспорт в даний пункт поліції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поліція #зупинив #поради #Хмельницький #вулиця
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...