• Головна
  • На сесії Конгресу Ради Європи по Кримському питанню виступив депутат Хмельницької облради (Фото)
10:34, 29 березня 2016 р.

На сесії Конгресу Ради Європи по Кримському питанню виступив депутат Хмельницької облради (Фото)

Упродовж 22-24 березня у Страсбурзі відбувалася 30-та сесія Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. У ній взяли участь представники різних країн держав-членів Ради Європи. Українська делегація складається з 12 представників місцевого самоврядування та регіональної влади України. Серед них – Віталій Олуйко, представник України в Конгресі Ради Європи, депутат Хмельницької обласної ради.

Серед розглянутих питань було і питання окупованого Криму. Від української делегації виступав саме Віталій Олуйко.

FullSizeRender а

FullSizeRender а


Частина його промови: «На жаль, Російська Федерація зловживаючи автономним статусом Криму і окупувавши його, зробила спробу анексії півострова. Спробу, яка є міжнародним злочином, а її наслідки були визнані недійсними усім міжнародним співтовариством, включаючи Раду Європи.
Ми проти такої протиправної зміни європейських кордонів в XXI столітті. Захист національних меншин або корінних народів на чужій території не може здійснюватися насильницьким шляхом. Зміна статусу, повноважень і меж регіональних утворень не повинні здійснюватися силою зброї і з втручанням іноземних держав.
Безумовно, ми підтримуємо тезу про те, що всі суперечки про статус і кордони автономій повинні вирішуватися конституційним шляхом, в рамках існуючого законодавства і після широких консультацій з громадськістю. Однак  наполягаємо на тому, що будь-який референдум повинен бути організований у повній відповідності з національним законодавством держави, в складі якого знаходиться автономія, міжнародним правом та європейськими демократичними стандартами.
Так званий референдум, який пройшов два роки тому в Криму, цим характеристикам не відповідав. Ми не можемо визнати результати цього фарсу і закликаємо Росію сісти за стіл переговорів з міжнародними партнерами для визначення порядку деокупації півострова і повернення йому автономного статусу в складі України».

Також повідомив, що вперше за два останні роки делегація з Російської Федерації не перебивала виступу української делегації  і промовчала після нього, не коментуючи.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рада Європи #Крим #витуп #Олуйко
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...