Оскільки з приходом весни розпочалися роботи по благоустрою, почастішали і випадки випалювання сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття. Що перетворилося на справжнє екологічне лихо та несе загрозу здоров’ю людини.
Так з настанням весни, міста та райони потерпають від диму та вогнищ, що призводить до погіршення екологічної ситуації в регіоні. А при сухій та вітряній погоді це створює ще й велику небезпеку для оточуючого середовища і безпосередньо для лісів. Тож небезпека виникнення та поширення пожеж на території господарських угідь, лісів, парків постає надзвичайно гостро. Тому Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області закликає не спалювати суху рослинність та сміття.
Вказують, що коли спалювати траву в місті, спалюються й ті солі важких металів, що осіли на листі, траві, а також вибрані рослинами з ґрунту – такий дим отруйний. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг. мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин.