• Головна
  • ОСББ у Хмельницькому: як його створити та для чого воно
Поради
10:36, 6 квітня 2016 р.

ОСББ у Хмельницькому: як його створити та для чого воно

Поради

Сьогодні в Україні побутує думка, що найкращою альтернативною ЖЕКам є ОСББ. Та на відміну від ЖЕКу, об’єднання має право ухвалювати рішення, коли кооператив лиш обслуговує будинок за договором з співвласником. У Хмельницькому уже зареєстровано 300 ОСББ. У результаті – не всі з них працюють. Частина населення не розуміє навіщо цей орган взагалі.

Що таке ОСББ?
ОСББ – об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Це орган для прийняття колективних легітимних рішень щодо управління спільною неподільною власністю у багатоквартирному будинку.
Це така собі «Верховна рада» будинку, створена, щоб розпоряджатись під’їздами, підвалами, горищами, стінами та всіма комунікаціями у ньому. ОСББ керує тільки спільним майном, це не стосується індивідуальної приватної власності (квартир і приватизованих нежилих приміщень). Керувати спільним треба колективно, щоб не постраждали інтереси когось із співвласників.
Рішення ОСББ мають юридичну силу. Вони обов’язкові для всіх співвласників будинку.
ОСББ має право укладати договори на обслуговування будинків з тими конторами, які пропонують кращі послуги і вигідніші ціни, ніж ЖЕК.
А також може будь-якої миті розірвати договір, якщо контора неякісно виконуватиме роботу, і скористуватись послугами іншої.

Для чого потрібне ОСББ?
ОСББ створений для тля того, щоб мешканці будинку могли разом керувати своєю спільною власністю. До того часу, коли ОСББ не створений, єдиним спосіб ухвалити рішення щодо спільного майна в будинку – це загальні збори співвласників. Так, для прийняття переважної більшості рішень на зборах потрібна згода співвласників, які разом володіють не менш ніж 75% (в окремих випадках – не менш ніж 50%) загальної площі квартир і нежитлових приміщень у будинку. Зрозуміло, що збирати по кожному питанню загальні збори буде нераціонально.
ОСББ у Хмельницькому: як його створити та для чого воно (фото) - фото 1ОСББ у Хмельницькому: як його створити та для чого воно (фото) - фото 1ОСББ у Хмельницькому: як його створити та для чого воно (фото) - фото 1

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ОСББ #Хмельницький #поради #що це таке
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...