• Головна
  • Міські голови двох райцентрів Хмельниччини просили повпливати на лікарні
15:56, 5 травня 2016 р.

Міські голови двох райцентрів Хмельниччини просили повпливати на лікарні

Сьогодні, 5 травня, на зібранні регіонального відділення Асоціації міст України міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич виступив з пропозицією об’єднання міської та центральної районної лікарень. А очільник Нетішина висловив думку, що якщо установа фінансується з місцевого бюджету, то і має бути на балансі області.

Міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич виступив з проханням до присутніх і голови обласної ради і облдержадміністрації, щоб ті допомогли об’єднати міську та і районну лікарню. Обидві установи знаходяться фактично на одній території і йдуть великі затрати коштів.  

Михайло Сімашкевич навів такий приклад: «Якщо взяти по лікарях, які приймають пологи, то у Кам’янці-Подільському їх 29, в рік вони приймають 1300 пологів. В середньому європейське навантаження на акушера має бути 320-350 пологів. До прикладу, в Дунаївцях – 350-370, наші ж (Кам’янецькі) проводять дехто 12, дехто 100». І додав, що серед медиків таке об’єднання не підтримується.

А міський голова Нетішина Олександр Супрунюк на прикладі Нетішинськї лікарні розповів, що найгірший варіант, коли установа державна і керівник призначається «згори», а фінансування йде з місцевого бюджету.  
«Схема така: ми державна установа і ви не маєте права перевіряти, лізти до нас. Тож вплинути на головного лікаря фактично неможливо. Десятки було звернень профспілки установи на міністра охорони здоров’я – реакції нуль. Зараз провокації такі, що нестабільна ситуація в Нетішині».
Висловив думку, що якщо установа фінансується з місцевого бюджету, то йому має бути і підпорядкована хоча б області. Це також і стосується питання ПТУ, які хочуть перевести на утримання місцеве, але вони досі залишаються на балансі Міністерства освіти. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лікарня #гроші #Камянець #Асоціація міст України
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...