• Головна
  • Столичні експерти оцінили організацію роботи Хмельницької міської влади (Фото)
17:24, 12 травня 2016 р.

Столичні експерти оцінили організацію роботи Хмельницької міської влади (Фото)

Сьогодні відбувся круглий стіл «Об’єднання заради реформ: співпраця влади та громадськості». До Хмельницького аби оцінити організацію роботи місцевої влади, регламент її роботи, можливості співпраці громади та представників влади, приїхали експерти Українського незалежного центру політичних досліджень та Інституту політичної освіти.
Учасники круглого столу вивчали питання запровадження механізмів громадської участі у процесах ухвалення рішень, вирішення бюджетних питань в умовах проведення реформи місцевого самоврядування в Україні та запровадження громадського бюджету участі.
1
Експерт Інституту політичної освіти Тарас Случик знайшов у регламенті Хмельницької міської ради пункти, які суперечать законам України. Наголосив на тому, що згідно з чинного законодавства, пленарні засідання, постійні комісії та засідання виконкому мають бути відкритими. Будь-який депутат (навіть, той, який не включений до складу комісії) має право бути присутнім на них, а також має право голосу та дорадчого виступу. Пан Случик розповів, що місцеве самоврядування не має у своєму підпорядкуванні таких сфер, інформація про які може бути закритою. Говорили й про оприлюднення проектів рішень, про тлумачення рішень, які відповідають чи не відповідають рішенням та ін.
0
Між експертами та представниками влади виникали й суперечливі моменти. Окремі положення, які критикував Тарас Случик виявилися старими, а у нових проектах таких огріхів уже немає. Захищали роботу міської ради заступник міського голови Володимир Гончарук та начальник управління економіки Оксана Новодон. Наголосили, що багато положень за якими експерти оцінювали роботу міської влади уже виконано, а багато яких заплановано впровадити рішеннями ближайших сесій міської ради.
4
0TsRm3z-D4Y
На прикладі Івано-Франківська розбирали, як приймати громадський бюджет та як налагоджувати роботу з громадськістю. Експерти запропонували депутатам розповсюджувати інформаційки з проектними пропозиціями, розповідати про проекти у ЗМІ, розвішувати плакати. А щоб прийняти колегіальне рішення радять проводити вибори: або на сайті міської ради у вигляді онлайн-голосування, або у приміщеннях ЦПАПу чи міської ради (тоді необхідно друкувати бюлетні). 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#влада #депутати #експерти #регламент #міська рада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...