• Головна
  • На сцені хмельницького театру покажуть виставу про підлітків наркоманів (Фото)
Вперше
18:55, 18 травня 2016 р.

На сцені хмельницького театру покажуть виставу про підлітків наркоманів (Фото)

Вперше

У Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Старицького незабаром покажуть виставу про підліткову наркоманію. Прем’єра драми на грані реальності під назвою «Втеча з майбутнього» М. Бортник-Гулеватої відбудеться 29 травня. Початок о 18:30.
Постановкою вистави зайнявся випускник столичного театрального вузу Даніїл Саричев, художник-постановник – Віта Шаповаленко, музичне оформлення – Володимир Бойко, Андрій Шамрай.
Вистава «Втеча з майбутнього» орієнтована для осіб, старше 14 років. Й ній мова піде про одну з найстрашніших проблем сучасної молоді – наркоманію. Героями постановки є підлітки. Задіяли й до вистави двох патрульних поліцейських.
«Це саме той вік, коли діти стають дорослими. Тобто їхні проблеми уже не дитячі, а почуття відповідальності ще відсутнє. Це той вік, коли все відбувається вперше – перше кохання, перша справжня дружба, перша зрада, перші серйозні помилки… Насправді, саме в таких моментах юним особам дуже необхідне розуміння і підтримка дорослих. Але у сучасному світі найрідніші люди просто не знаходять для цього часу. Тоді усі свої негаразди підліткам доводиться вирішувати самостійно. До чого це може призвести», – каже автор постановки Марина Бортник-Гулевата.
Вистава для глядачів стане не тільки мистецтвом на сцені, але й великим соціальним проектом. Це максимально хмельницький проект – актори, музиканти, поліциянти, наркологи, та, тема, яка стосується усіх.
«Ця проблема актуальна не тільки для Хмельницької області, але й усього світу. Кожна людина потрапляє у цю статистику (мається на увазі статистику людей, які мають проблеми з наркотиками – ут.редакції) на своєму етапі життя. Один потрапляє у 14 років, інший у 16, а є люди, які можуть потрапити туди у 30. У кожного є свої випадки та свої історії», – прокоментував начальник оперативного відділу другого територіального управління у Хмельницькій області Андрій Подлюк.
Аби краще вникнути в проблему та вжитися з ролями проблемних підлітків для підготовки постановки були залучені також консультанти від обласного наркологічного диспансеру та поліція у справах неповнолітніх та незаконного обігу наркотиків. А для того, щоб мова акторів була найбільше наближена до реальності та відповідала тому, що є насправді, творча група постійно спілкувалася з школярами. З ними вони консультувалися з приводу молодіжної лексики, а також поведінки. Спілкувалися також із людьми, які пережили наслідки наркозалежності на власному досвіді.
У виставі задіяні молоді актори. Для них такі персонажі є складними, адже потрібно було вивчати поведінку та розуміння підлітків з проблемами.
«Насправді, дуже важко, важко було себе ламати. Мій персонаж повна моя протилежність Дуже було важко, але аналізували, пробували і пробуємо. А на скільки це вдасться, оцінять глядачі»,  – розповідає актор Тарас Юровський, який зіграє Дрона.

На сцені хмельницького театру покажуть виставу про підлітків наркоманів (Фото), фото-1


Автором вистави є хмельничанка Марина Бортник-Гулевата. Марина є керівником літературно-драматичної частини місцевого театру. Художній керівник запропонував поставити виставу для підлітків і підняти у ній якусь сучасну проблематику. Працівники театру перечитали багато матеріалу, але того, що б відповідало місцевому театру не знайшли. Тоді Марина вирішила п’єсу написати сама. А от над постановкою працювали близько року.
«Дуже довго писали. Було багато варіантів. Уже рік працювали над п’єсою. З режисером уже коригували відповідно до сценічності», – розповідає авторка.
У постановці творча група не буде читати моралі тим, хто став не на той шлях, але сподіваються на те, що глядачі зроблять вірні висновки. І правильний шлях, який оберуть хмельничани – це досягнута мета вистави,  – кажуть актори.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#наркоманія #наркотики #підлітки #вистава #Старицького
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...