• Головна
  • Податок на розкіш: з 1 липня хмельничани повинні заплатити податок на нерухомість
18:27, 27 червня 2016 р.

Податок на розкіш: з 1 липня хмельничани повинні заплатити податок на нерухомість

Хмельничани в очікувані квитанцій на сплату податку на «розкіш».
Хмельницька міська рада на підставі змін до Податкового кодексу від 25 грудня 2015 року прийняла рішення, що за кожен "зайвий" квадратний метр збиратиме податок у розмірі 1% від мінімальної зарплати (12,18 гривні). Податком обкладаються квартири площею більше 120 кв. м. і будинки площею, яка перевищує 250 кв. м.
Хмельничанину, який володіє двома квартирами загальною площею 140 квадратних метрів, доведеться заплатити податок за 20 квадратів – 243,6 гривні.  До кінця червня, кожен хто має  «понаднормовий» квадратний метр житлової площі, отримає платежі за 2015-й рік. В той же час міська рада в Сумах прийняла рішення з кожного "зайвого" квадрата збирати 2% від мінімальної зарплати (24,36 гривні). Тобто, власнику двох квартир загальною площею 140 квадратних метрів в Сумах доведеться заплатити 1948 гривень (місцева влада встановила "норму" для квартир - 60 квадратних метрів).
Згідно з рішенням Хмельницької міської ради ухваленим у січні 2016 рік, податок на нерухомість за 2016 рік було залишено без змін - 1% (13,78 гривні), а площі неоподаткованої нерухомості зменшено: квартири – 60 квадратних метрів, приватного будинку - 120 метрів. Власникам квартир, загальна площа яких перевищує 300 кв. м та житлових будинків, загальна площа яких перевищує 500 кв. м, таке житло обійдеться у 25 тисяч гривень фіксованого податку на рік. Фізичні особи платитимуть згідно нових податків із 2017 року, а для юридичних осіб він вступає у силу уже із 1 січня цього року.
Переселенці, зареєстровані на підконтрольній Україні території, теж отримають платежи за місцем тимчасової реєстрації.
«Фіскальна служба не може не виконувати норм Податкового кодексу України, тому платіжки надсилатиме. Але якщо громадянин надасть рішення сільради за місцем розташування нерухомості (сільради теж перереєстровано на підконтрольній Україні території) про непридатність житла для проживання, зокрема у зв’язку з аварійним станом, то й платіжки не буде. Фіскальна служба може списати безнадійний податковий борг (виник у платника внаслідок форс-мажорних обставин) й за умови пред’явлення платником (фізособою-власником нерухомості) сертифіката щодо форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), виданого Торгово-промисловою палатою України або уповноваженими нею регіональними торгово-промисловими палатами, що засвідчать такі обставини. Про це йдеться в Законі №1669 «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», - Юрій Тимощук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#налоги #майно #нерухомість #податок
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...