Вісім КАСКОвих нюансів укладання договору автострахування

КАСКО - гарантований захист

Це добровільний вид страхування, який в сьогоднішніх реаліях для автовласників набуває ознак обов'язкового. Укладаючи договір КАСКО, ви отримуєте гарантований захист на всіх етапах використання авто: в дорозі, на парковці, в своєму місті або за межами, в т.ч. за кордоном.

Навіщо і як купувати КАСКО?

КАСКО, перш за все, ваша фінансова безпека. Страхова компанія сплачує ремонт авто як суттєвий, так і  з незначними пошкодженнями. Це може бути і ремонт двигуна після дорожньо-транспортної пригоди, і фарбування бампера після неакуратного паркування вашого сусіда, виплата повної вартості авто після викрадення, ремонт кузова або скла після граду.

Безпосередньо перед укладанням договору страхування, рекомендуємо його вивчити, порівняти кілька програм різних компаній. Важливо зрозуміти, як діяти при настанні страхової події, в які терміни страхова компанія зобов'язується здійснити виплату, які додаткові переваги дає поліс. Ще один істотний фактор— вартість страховки:уникайте покупки як невиправдано дорогих, так і підозріло дешевих програм страхування.

Вісім обов'язкових умов, на які треба звернути увагу

Перш за все вибираємо страхову компанію

На сайті http://forinsurer.com/ розміщена аналітика страхового ринку за видами страхування. Тут можна подивитися місце компанії на ринку. Зверніть увагу на рівень виплат за договорами, порівнявши його з середнім по ринку. Він становить 23,8%. Якщо цей показник нижче—компанія всіляко намагається не платити. У страховому товаристві «Іллічівське» рівень виплат становить 38,5% (http://forinsurer.com/ratings/nonlife/16/3/10/)

Другою контрольною точкою має стати вартість страхового поліса

Визначаємо страхову суму: вона повинна відповідати ринковій вартості авто (максимальна сума, яку можна отримати), страховий тариф (% від страхової суми) і спосіб внесення страхового платежу (єдине разовий або частинами).

Страхова сума може забезпечити захист і при коливаннях валютного курсу. Для цього необхідно купити поліс з валютним застереженням. Такий договір в страховому товаристві «Іллічівське» запропонований в програмі «КАСКО 3G». Вона дозволяє уникнути ризиків, пов'язаних з коливаннями курсу валюти і зафіксувати страхову суму в доларах. Крім того, він містить унікальну опцію: підлягають відшкодуванню один раз протягом терміну дії договору страхування збитки, пов'язані з пошкодженням, знищенням колісних дисків в результаті ДТП.

 Для водіїв з невеликим стажем водіння або тільки після курсів, що сіли за кермо рекомендуємо придбати КАСКО «АвтоSmart». Такий поліс можна придбати разом з полісом ОСЦПВ. Страхова сума від 20 до 100 тис. грн, страховий тариф-2.5-2,5 %%, а страховий платіж від 725 до 2 500 грн. Якщо водій без досвіду, іноді плутає педалі, не завжди може дотримуватися дистанції, погано реагуєте на нахаб в пробці, порушуєте ПДР, бо забуввідразу після іспиту—така страховка буде надійним захистом.

Третя важлива опція - коли і як ви отримаєте страхове відшкодування?

Чим гарний договір КАСКО, так це тим, що як правило, страхове відшкодування (страхова сума), виплачується в термін від 5до 10 днів з дня складання Страхового акту. Водночас дуже важливо вчасно заявити про страхову подію. В умовах договору обов'язково написаний період, який відведений на інформування компанії. Врахуйте, якщо його порушено компанія має право відмовити у виплаті!

Сама виплата, в залежності від умов договору, здійснюється або на СТО, яке проводить ремонт авто, або перераховується за безготівковим розрахунком на картковий рахунок страхувальника.

Така норма передбачена страховим законодавством і це необхідно врахувати.

Четверте - де буде відремонтовано ваш автомобіль?

Важливим нюансом, який фіксується в договорі, де буде проводитися ремонт. Якщо у вас нове авто і умови гарантії вимагають проводити ремонтні роботи тільки на спеціалізованих станціях це необхідно вказати на стадії укладання договору. Якщо ж подібних вимог немає, то страховик запропонує вам одного зі своїх партнерів.

П'яте - облік зносу при виплаті відшкодування

Зверніть увагу, чи буде враховуватися знос при виплаті. Особливо ретельно вивчіть договір страхової компанії, яка пропонує ціну значно нижче середніх ставок. Якщо в договорі прописана опція «з урахуванням зносу», то при ремонті вам компенсують вартість нових запчастин, але з урахуванням віку вашого авто. Наприклад, п'ятирічний вік вашого авто зменшить виплату на 20-30%.

Якщо ж в договорі зафіксована опція «без урахування зношування», то при страховій події ви отримуєте нові запчастини замість старих, зношених деталей, і страхова компанія компенсує різницю.

На практиці страхове товариство «Іллічівське» рекомендує використовувати опцію «без урахування зношування.

Шосте - франшиза, величина нанесеного Вам збитку, яку не платить страхова компанія по кожному страховому випадку.

Одним з інструментів здешевлення страхового поліса є франшиза. Важливо розуміти, що наявність франшизи не обов'язкова, і вона може дорівнювати нулю. Запитайте у страхової компанії тарифи, як без франшизи, так і з декількома її варіантами. Уточніть, як вартість поліса залежить від її розміру

Страхове товариство «Іллічівське» в роботі завжди відштовхується від цілей клієнта. Наприклад, якщо ви хочете отримати захист перш за все від великих подій, то можливо має сенс встановити франшизу на рівні 0,5-1% від страхової суми. Це значно зменшить вартість поліса, але не вплине на ремонт при великій події.

Сьома умова - дії застрахованого після настання страхового випадку

У договорі є цілий розділ, який не тільки формалізує поняття «страхового випадку», а й описує порядок дій. Ці вимоги треба вивчити до того, як сядете за кермо. Вони регламентують дії після ДТП, терміни повідомлення в страхову, вимоги до гарантування безпеки авто, щоб не збільшити збиток. Крім цього, важливо: які документи будуть підписані і як оформлюється подія. Для цього в страховому товаристві «Іллічівське» створена система супроводу -страховий асистанс. Спеціаліст виїжджає на подію і виконує всі роботи з оформлення ДТП і транспортуванні ТС.

Восьме-економія має бути розумною.

Перед укладанням договору необхідно заповнити анкету та пройти передстраховий огляд. В анкеті обов'язково вказується серед іншого вартість автомобіля. І всі розрахунки здійснюються на цій базі. Умисне її зменшення може призвести до того, що страхова сума або по самому авто, або з додаткового обладнання виявиться нижче.

Скористайтеся нашими порадами при виборі компанії, програми страхування. Укладаючи договір, звертайте увагу на  об'єктивні і зрозумілі критерії, чітко сформулюйте свої цілі і тоді співпраця із страховою компанією буде максимально вигідною для вас і вашого авто.

Довідка: 

правильный логотип

Страхове товариство "Іллічівське" працює на страховому ринку України із 2005 року.
Має 30 ліцензій на здійснення 18 видів добровільного та 12—обов'язкового страхування

Хмельницький

вул. Зарічанська, 3/1

тел. (0382) 72 66 70

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
29 переглядів у жовтні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
П'ять наявних питань про наслідок розриву відносин між РПЦ і Константинополем. Конфлікт між Російською православною церквою і Вселенським патріархатом досяг максимуму, пише kp.ua. 15 жовтня в Мінську відбулося засідання Синоду РПЦ, на якому було прийнято рішення припинити євхаристійне спілкування з Константинопольської православної церквою. Це означає: священики обох церков більше не зможуть служити спільні літургії, Вселенський патріарх не буде згадуване...
Суспільство
У зв'язку з виконанням аварійних робіт із ліквідації пориву у водопровідному колодязі на вул. Гагаріна, 18 жовтня з 9:00 до 13:00 буде призупинено водопостачання будинків, розташованих на вул.Гагаріна, на ділянці від вул. Кам'янецької до Залізничного переїзду, на вул. Завадського, від вул. Володимирської до вул. Гагаріна, а також у прв. Гвардійському і на вул. Тургенєва. Адміністрація МКП “Хмельницькводоканал” сподівається на розуміння і просить вибачення...
Новини компанії
ПриватБанк налагодив безперебійну роботу та забезпечив жителям Ічнянського району повний доступ до фінансових операцій та банківських послуг. Як повідомили в Чернігівському регіональному управлінні банку, Ічнянське відділення ПриватБанку, термінали та банкомати працюють у звичному режимі. Починаючи з 12 жовтня банкіри оперативно провели інкасацію терміналів, торгових точок клієнтів і заповнили банкомати готівкою для безперебійної роботи банку та якісного о...
Суспільство
Через роботи по омоложуванню та зрізанню дерев буде обмежений рух транспорту на одній із вулиць Хмельницького. Так, 22 жовтня з 8.00 до 17.00 будуть виконуватися роботи по зрізуванню аварійних дерев на вул. Шевченка (поблизу зупинки «Міська лікарня», зі сторони лікарні) та у прв. Пилипчука, на відрізку від вул. Шевченка до вул. Проскурівської. Також з 23 жовтня до 2 листопада з 8.00 до 17.00 будуть виконуватися роботи з омолодження дерев на вул. Будівельни...
Суспільство
Сьогоднішній день міжнародних навчань "Чисте Небо-2018" був тихим, пишуть на сторінці в ФБ бригади тактичної авіації ім. Петра Франка Після катастрофи Су-27УБ у небі над Вінниччиною та загибелі екіпажу українські та американські авіатори схиляли голови при зустрічі, співчуваючи один одному.
Суспільство
16 жовтня на території Хмельницького військового госпіталю відкрили пам'ятник патріотам України. Участь у святковому мітингу взяв голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий, начальник гарнізону полковник Сергій Присяжнюк, начальник військово-медичного клінічного Центру центрального регіону України полковник медичної служби Олександр Завроцький, представники патріотичних громадських організацій міста та області.  Ідея створення цього...
Пригоди
Як повідомляє прес-центр Командування Повітряних Сил Збройних Сил України у зв’язку з катастрофою, яка сталася із винищувачем Су-27УБ надалі на навчаннях "Чисте небо будуть скасовані заходи за участі ЗМІ. Читайте також: Стало відомо хто загинув в авіакатастофі на Вінничині. ФОТО
Суспільство
Працівники «Агенції розвитку Хмельницького» та управління культури і туризму вперше представили Хмельницький на Львівському міжнародному форумі індустрії туризму та гостинності. Туризм –  це не тільки фортеці та замки, архітектурні будівлі та казкові вулиці, а й шопінг на місцевих ринках, ресторани з вишуканою локальною кухнею, численні фестивалі протягом року – саме з такий меседж доносять хмельничани відвідувачам форуму.Як зазначає директор Агенції розви...
Пригоди
Вдень 16 жовтня, в центрі міста, невідомий на автомобілі Mersedes чорного кольору врізався у Mitsubishi Lancer, після чого з місця транспортної пригоди зник. Читайте також: На Хмельниччині правоохоронець збив на переході двох жінок. ВІДЕО АВАРІЇ Номер автомобілю невідомий. Поліція просить всіх хто знає про дану ситуацію і може допомогти звернутись за номером 102.