Страховий поліс для подорожі

Успіх поїздки залежить від підготовки
Початок відпустки - це завжди очікування цікавого, веселого і доброго. Вибираючи маршрут, ми шукаємо комфорт і швидкість. А потрапивши в кінцевий пункт випробуємо себе на слонах і верблюдах, пірнаємо, їмо те, що до цього не вважали їжею і руйнуємо всі свої стереотипи.

Як правило, все закінчується красивими фото, засмагою і хорошими враженнями. І все ж туристичні агентства наполегливо пропонують купити страховку.  Це не тому що цього вимагає Законодавство, посольства і не тому, що вони на цьому заробляють, а тому, що черговий туристичний сезон приносить нову статистику хвороб і нещасних випадків.

Як правило, туристи запитують: «А хіба ця страховка щось дає? Це ж просто для посольства?». Проте, запитання до вас: «А ви, уважно читаєте умови страхування, і головне, коли: вже сидячи в літаку в кращому випадку або, коли вже потрібна медична допомога? Рекомендуємо почати це робити одночасно з підписанням договору.

Які нюанси необхідно врахувати при покупці поліса страхування під час подорожі будь-то за кордон або по Україні?

Читаємо договір до того, як ставимо підпис
Під час придбання  поліса насамперед читаємо —що таке страховий випадок. Той, хто не перший раз виїжджає, особливо з дітьми, знає—завжди є ризик термінового звернення до медустанови. Звичайно ми веземо із собою аптечку на всі випадки життя і «наша мама Айболить», але  ...

Тільки в цьому році страхове товариство «Іллічівське» врегулювала 94 страхових випадки, виплати за якими склали 1,2 млн. грн. Прикладами можуть служити такі випадки: в зимовий період евакуювали на вертольоті в лікарню з австрійського лижного курорту туристку з переломом шийного відділу хребта і плечової кістки. Витрати склали 260 тис. грн; в липні-турист був направлений в лікарню з французького узбережжя і прооперований (гострий апендицит), витрати склали 156 тис. грн. Цього року страхове товариство оплатило вже три такі операції за півроку.

В бюджеті виплат у страхової компанії це 1/3 від усіх виплат за страховими випадками, а решта це ті, які є найбільш поширеними в країнах масового відпочинку туристів: ГРВІ, проблеми з хребтом, харчові інфекції.

Що ж оплачує страхова компанія, або що можна вважати страховим випадком?
Страхова компанія оплачує медичні і транспортні витрати по страховому випадку. Умовно до першої групи можна віднести витрати, які понесли ті, хто надав медичну, транспортну або іншу, пов'язану зі страховою подією послугу. Крім того, якщо в результаті нещасного випадку були отримані тілесні ушкодження, втрачена працездатність (повністю або частково) і настала інвалідність або смерть - компанія забезпечить страховий захист, якщо це передбачено програмою. І третє-страховим випадком визнається виникнення у страхувальника зобов'язання відшкодувати третій особі заподіяну в результаті дій або бездіяльності збиток.

У практиці роботи компанії був випадок, в період зимового відпочинку. На гірськолижному курорті застрахована під час катання на лижах наїхала на лижника що стояв, отримала травми і поламала його лижі. Вона була направлена  в клініку, їй була надана медична допомога, в результаті травми вона отримала 2-у групу інвалідності, виплату за нещасний випадок. Крім того, виплату отримав і лижник, якому вона поламала лижі.

 Наступна група, це медичні витрати на швидку медичну допомогу, екстрену госпіталізацію, невідкладна амбулаторне або стаціонарне лікування і невідкладну стоматологічну допомогу. Такі умови пропонує Іллічівське. Не всі страхові компанії включають стоматологічну допомогу в договір. Зверніть на це увагу напередодні поїздки-це тільки у акули зуби в три ряди: одним менше, одним більше.

І третя група —транспортні витрати. Вони, як правило, пов'язані з доставкою до найближчої лікувальної установи, якщо страхувальник не може пересуватися самостійно і з репатріацією на батьківщину.

Обов'язково необхідно звернути увагу на наявність франшизи в страховому полісі. Це та частина витрат, яку ви повинні будете сплатити самостійно. Вона може бути від 50 до 150 Євро. І якщо візит до лікаря в Болгарії коштує 30 Євро, то відповідно при наявності франшизи поліс страхування нічим не допоможе.

В якій країні захищаємося від комах і риб, а в який бережемо вухо-горло-ніс
Практично всі країни, куди туристи їдуть загоряти і купатися в морі, рясніють комахами (Туреччина, Болгарія, Шрі-Ланка). Їх укус може викликати алергічну реакцію. Другою, найбільш поширеною причиною захворювань можна назвати ГРВІ, отити, порізи камінням і травми різного ступеня тяжкості. Третьою - наслідки контакту з морськими мешканцями: їжаками, рибами, медузами (Греція, Туреччина, Єгипет). Четвертою причиною можна назвати гастроентерологічні захворювання. Особливо при відправці дітей на відпочинок до Болгарії, а також при відвідуванні екзотичних країн (Таїланд, Індія) рекомендуємо передбачити виникнення такого ризику.

Специфіка організації медичної допомоги та рекомендації по страховій сумі
У кожній країні існує своя особливість організації медичної допомоги. Різниця полягає в середній вартості лікування по одному випадку, місці надання першої допомоги (медпункт при готелі або клініка поблизу нього) і, в деяких країнах —часу надходження в лікувальний заклад. Наприклад, в Іспанії після 18-00 зможуть надати лише невідкладну допомогу, тому що після цього часу в клініці немає фахівців і в кращому випадку до ранку пацієнт буде перебувати в клініці і платити за перебування. У Туреччині в разі загрози життю лікарі зобов'язані надати необхідну медичну допомогу туристу, незалежно від наявності поліса. Питання про оплату вирішується після лікування, або з пацієнтом, або через посольство України. Тому краще сплатити невелику суму, не хвилюючись про великі наслідки.

Що ж стосується розміру страхової суми, в межах якої може бути надано медичну допомогу при настанні страхового випадку, то майже у всіх країнах рекомендуємо укладати договір не менше як на 30 тис.євро. Для країн Шенгенської угоди ця сума обов'язково повинна бути 30 тис.євро.

Критерії, які впливають на вартість поліса страхування
На вартість поліса впливають в основному чотири фактори: територія (країна) перебування, вік страхувальника, термін, протягом якого людина знаходиться на цій території і мета поїздки—відрядження, відпочинок активний (з елементами екстріму, з використанням спецзасобів або автомобіля) або спокійне перебування. Страхове товариство «Іллічівське» може запропонувати весь спектр захисту. Наприклад, вартість страховки в Болгарію для 40-річного туриста терміном на 15 днів коштуватиме близько 120 гривень.

Супровід (асистанс)  осіб які виїжджають за кордон від імені страхової компанії
Набутий поліс включає ті умови, які були обумовлені при його покупці. Тепер важливо знати, як діяти при настанні страхового випадку. Перше, що повинен зробити потерпілий або його попутник, - передзвонити в Україну за номером, вказаним у полісі (який бажано тримати під рукою протягом усього відпочинку). Це номер асистанської компанії, яка і є основним організатором допомоги, об'єднує і координує зусилля страхових компаній, медичних центрів, турагентств, транспортних організацій та ін. Страхове товариство «Іллічівське» співпрацює з компанією «КОРІС Україна» лидера міжнародного медичного асистансу.

Тому в полісі буде вказано багатоканальний номер телефону асистанської компанії КОРІС, за яким можуть дзвонити туристи, що знаходяться у всіх куточках Земної кулі.

При зверненні в асистанську компанію необхідно повідомити наступні дані: прізвище, ім'я; номер поліса і термін його дії; назва страхової компанії; причину звернення за допомогою; ваше місце знаходження (країна, місто, готель, адреса апартаментів); код і номер контактного телефону.

Асистанська компанія перевірить дію поліса, програму страхування і організує допомогу швидко і, в більшості випадків безкоштовно. Консультанти повідомлять вас про те, коли буде надана допомога, або куди необхідно буде прийти (в госпіталь або інший медичний центр), щоб її надали. При собі завжди необхідно мати копію поліса і закордонного паспорта.

Гарного відпочинку бажає вам страхове товариство «Іллічівське», вдалих перельотів і приємних фотоспогадами по поверненню назад.

312
Контакти СТ "Іллічівське":

Хмельницький, вул. Заричанска, 3/1, тел. (0382) 72 66 70

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
33 перегляди в серпні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Суспільство
У місті 17 серпня проводитимуть улаштування, монтаж нового обладнання  Відтак, з 9:00 - 16:00 знеструмлять: вул. Шестакова (41, 43, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 68, 41/1, 51/1, 56/2, 57/2, 63/1) вул. Проскур. Підпілля (151, 153, 155, 157, 159, 161, 163) вул. Шестакова (67, 69)
Суспільство
Відтепер записатись на секцію чи гурток у Хмельницькому можна не виходячи з дому. На сайті Хмельницької міської ради з'явилась відповідна онлайн форма. Вона знаходиться у розділі "Сервіси" та має назву "Запис на секції та грутки". Щоб здійснити запис необхідно з випадаючого списку обрати гурток чи школу, внести прізвище, ім'я, по батькові майбутнього відвідувача, вказати контактиний телефон та електронну пошту. Надалі відповідальний працівник закладу сконт...
Суспільство
Цього разу журналіст 0382.ua спробував відчути себе туристом, ледь не заблукав у Хмельницькому та перевірив кого таксисти возять дорожче: «хлопця зі Львова» чи «парня из Мариуполя». У Хмельницькому все частіше лунають розмови про розвиток туризму та те, як спростувати думку багатьох українців, що в цьому місті маршрутки зупиняються лише на базарі та на вокзалі. Напрямок все ж обрали. Активісти разом із місцевою владою намагаються заманити гостей цікавими п...
Суспільство
Турбота про облаштування місць для цікавого відпочинку та занять спортом маленьких та юних хмельничан залишається одним із важливих напрямків роботи міської влади. Тож, у дворах житлових будинків різних мікрорайонів міста один за одним з’являються нові дитячі та спортивні майданчики. Яскраві майданчики з барвистими гірками, гойдалками, балансирами, пісочницями, спортивними тренажерами ваблять малечу з раннього ранку. Читайте також: 3 вересня 4 000 хмельнич...
Пригоди
Негода вирує Україною 15 серпня надзвичайники на вул. Шевченка на подвір’ї житлового будинку з 18:00 до 1:20 відкачували воду - загалом 1000 куб. м. Також з 21:10 до 4:30 на вул. Кооперативній відкачували воду з подвір’я. Відкачали 440 куб.м води. Читайте також: 17 серпня у Хмельницькому розпочинається фестиваль «Медовий Спас» А вже о 20:25 по допомогу до ДСНС звернувся громадянин, який внаслідок негоди з’їхав у кювет біля Дубівського озера. Вже о 21:00 вл...
Суспільство
Фестиваль  відбудеться 17-19 серпня 2018 року у парку культури і відпочинку ім. М. Чекмана. Три дні хмельничани матимуть змогу провести у царстві меду, і кожен, хто його відвідає, отримає естетичну насолоду, відпочинок і розваги, змістовну інформацію та придбає корисні для здоров’я продукти. Програма фестивалю насичена різноманітними заходами, концертами та майстер-класами. Родзинкою має стати ярмарок меду та продуктів бджолярства за участю бджолярів з Под...
Новини компанії
Для жителів Хмельниччини авто у розстрочку стало ще більш доступним. ПриватБанк знизив процентні ставки з кредитування нових машин. Відтепер придбати нове авто у розстрочку можна зі ставкою 18%. "З ПриватБанком придбати авто дуже просто: рішення про надання кредиту приймається впродовж 2 хвилин від моменту звернення клієнта, - розповідає Надія Звинка, керівник напрямку споживчого кредитування Південно-Західного РУ ПриватБанку. - Програма “Авто у розстрочку...
Суспільство
3 вересня відбудеться святкова лінійка з нагоди початку навчального року у Хмельницькому. Читайте також: У Хмельницькому відповідно до нового законодавства обладнують школи. ВІДЕО Про це повідомила виконуюча обов’язки директора Департаменту освіти та науки міської ради Людмила Корнієцька. За її словами цього року у Хмельницькому буде 132 перших класів – це, майже 4 тисячі учнів. Вони навчатимуться за освітньою програмою «Нова українська школа».
ОПИТУВАННЯ
Здавалося б, зовсім недавно, буквально 15 років тому, завантаження одного фото з Інтернету доводилося чекати кілька хвилин, а на завантаження улюбленої пісні було потрібно близько години. На щастя, ці часи минули, сьогодні швидкісний Інтернет можна провести практично в будь-який будинок. Виникла інша проблема, з якою щодня стикаються хмельничани - якого інтернет-провайдера вибрати? 0382.ua вирішив дізнатися вашу думку: