• Головна
  • Хмельницькі держслужбовці почнуть декларувати своє майно уже з 15 серпня (Фото)
14:32, 27 липня 2016 р.

Хмельницькі держслужбовці почнуть декларувати своє майно уже з 15 серпня (Фото)

Електрона система декларування майна працюватиме онлайн та проти корупції.
Сьогодні, 27 липня у приміщенні Хмельницької ОДА відбулося представлення системи е-декларування. Наше місто стало третім, яке вже відвідали представники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та представники Програми розвитку ООН в Україні та місцевої влади.
На презентації реформи системи декларування майна посадовцями, що стартувала в Україні взяли участь:
- Вікторія Козаченко –  експерт ПРООН;
- Тетяна Шкребко – заступник керівника департаменту фінансового контролю НАЗК;
- Олег Кузьмінчук – заступник Голови Хмельницької ОДА.
DSC08362Нова електрона декларація має декілька переваг над паперовою за старим законом.
А саме, система декларування діятиме за 3-ма пунктами: відкритість, всебічність та відповідальність. Отож, перша онлайн-база буде доступна та оприлюднена для усіх громадян.
Декларуватимуть посадовці майно, незавершені об’єкти будівництва, нематеріальні активи, роботу за сумісництвом, членство в ОГС та їхніх органах, а також подарунки, цінні речі, антикваріат та навіть готівкові заощадження.
DSC08373В свою чергу, посадовці, котрі нададуть недостовірну інформацію чи приховають майно, яке формально належить іншій особі, однак контролюється високопосадовцем будуть нести відповідальність. Програмою передбачена дисциплінарна відповідальність про невідповідність інформації та неправдиві відомості, щодо майна в сумі до 138 тисяч гривень. Також на посадовців чекає адміністративний штраф,в тому випадку, коли задекларовані відомості будуть недостовірними про майно від 138 тисяч гривень і до 345 тисяч. А штраф становитиме від 17 тисяч до 43 тисяч гривень. Щодо приховування майна на суму більше 345 тисяч гривень декларацією передбачено штраф від 43 тисяч до 51 тисяч гривень, а також позбавлення волі та відсторонення від роботи.
DSC08372Отож, період подання декларацій розпочинається з 15 серпня та закінчується, включно, 13 жовтня 2016 року. На першому етапі подати декларації в обов’язковій формі мають народні депутати, Прем’єр та Президент, члени уряду, судді та прокурори, слідчі та держслужбовці.
А уже починаючи з 1 січня 2017 року та до 1 квітня усі декларанти, які займають відповідальне становище повинні подати достовірну інформацію щодо майна за 2016 рік.

Хмельницькі держслужбовці почнуть декларувати своє майно уже з 15 серпня (Фото), фото-1

Звірити задекларовані відомості зможуть усі, так як і надавати інформацію для перевірки декларації. Також нову систему можна випробувати на сайті try.declaration.org.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#декларамування #корупція #посадовці #майно #Хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...