• Головна
  • Гарячі напої краще охолоджують у спеку, ніж холодні та крижані
16:23, 30 липня 2016 р.

Гарячі напої краще охолоджують у спеку, ніж холодні та крижані

Дослідники довели, що гарячі напої краще охолоджують у спеку, ніж крижані. Вони стимулюють потовиділення, яке допомагає організму позбутися зайвого тепла.
Це підтвердила доктор Оллі Джей у своєму дослідженні, пише The Daily Mail. Під час експерименту вона запропонувала учасникам їхати на тренажері-велосипеді протягом 75 хвилин при температурі 24°C та 23% вологості повітря.
Тоді температура тіла учасників інтенсивніше знижувалася, коли вони пили воду 50˚C порівняно з 1.5˚C та 10˚C. Науковці з’ясували, що після теплої рідини під час фізичного навантаження, температура тіла була нижчою, ніж після охолодженої води.
212745_4Через додаткове джерело тепла від гарячого напою, в організмі людини відбувається компенсаторне збільшення потовиділення. Практично це означає, що втрата поту зменшує рівень тепла в організмі.
Пити холодні напої краще тим, хто хоче звести до мінімуму процеси потовиділення.
ui14675436101Під час другого експерименту дослідниця Оллі Джей намагалася встановити вплив температури напою на швидкість виділення поту. Вона також визначила місце терморецепторів, які можуть вплинути на цей процес.
Результати показали, що повільне споживання холодних напоїв призводить до зниження активності потовиділення організмом. Швидке споживання гарячих напоїв (50˚C) не давало таких результатів.
Тільки коли холодні напої швидко потрапляють до шлунку, вони призводять до зниження рівня упрівання.
Оллі Джей переконує, що терморецептори, які відповідають за ці процеси, функціонують у черевній порожнині.
hotdrinks1Третє дослідження мало трохи інші умови. Охочим запропонували пити або рідину 37˚C або крижану воду під час фізичних вправ.
Дослідники зафіксували зниження рівня потовиділення у тих, хто вживав крижану воду.
«Це впливає на працездатність та витривалість у спеку», – прокоментувала Оллі.
Якщо зміна температури тіла впливає на витривалість організму, крижані напої можуть призвести до збільшення температури тіла за рахунок компенсації.
Будь-яке фізичне навантаження у такому випадку даватиметься людині важче. Пити холодні рідини корисно у надто вологих кліматичних зонах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#спека #літо #напої #гарячі #крижані #потовиділення
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...