• Головна
  • Партії на Хмельниччині почали декларували своє майно, доходи та витрати (Інфографіка)
16:36, 29 вересня 2016 р.

Партії на Хмельниччині почали декларували своє майно, доходи та витрати (Інфографіка)

Аналітики руху Чесно проаналізували звіти партій Хмельницької області про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 1 та 2 квартали 2016 року.
Не так давно вступив в дію закон «Про державне фінансування партій». Деякі партії уже отримали державні кошти на статутну діяльність. Відповідно до закону, партії зобов’язані відзвітовувати щоквартально за усе те, що отримали.
Скільки, де взяли і куди витратили гроші можна буде відслідкувати за їхніми звітами.
ЦВК, рахункова палата та Національне агентство з питань запобігання корупції – здійснюватимуть контроль, щодо діяльності та фінансування партій. Однак, певного механізму, щодо перевірки достовірності інформації поки що немає. Зокрема, не всі партії заповнюють електрону базу даних.
Тому уся інформація, яка засвідчена в звітах партії, не є достовірною.
За висвітлення неправдивої інформації чи не в повному обсязі передбачається штраф чи навіть кримінальна відповідальність до 3 років.
Що стосується нашої області та міста, то лише деякі партії відзвітували за своє фінансування та витрати. Отож, організаторами були вибрані такі партії: «За конкретні справи», «Самопоміч», «Солідарність. БПП», «Свобода», «Поруч», «Батьківщина».
hmelnyzky

Інформації щодо 1 кварталу досить мало. Відома лише інформація по 3 партіях, а саме: «За конкретні справи», «Поруч» та «Самопоміч». В загальному обсязі  «конкретники» мають на рахунку 12675,11 гривень, отримають вони спонсорські кошти від ТОВ «Епіцентр». Партія «Поруч» має на балансі 15009,14 гривень, за перший квартал отримали 19 гривень надходження від виплати відсотків з банку «Ощадбанк». Що стосується партії «Самопоміч» то вона виявилася найбіднішою партією. Так як на рахунку вони мають всього 6 гривень та 8 копійок. 
У другому кварталі партії стали активнішими. Ділилися на сайті своїм фінансовим станом також і такі партії «Солідарність. БПП», «Свобода», «Батьківщина». 
Партії «Солідарність. БПП» та «Свобода» кошти отримують від членських внесків. «Батьківщина» має на балансі автомобіль ЗАЗ. Стабільністю відрізнилися лише члени партії «Самопоміч», в них як і в першому кварталі, так і в другому залишилося 6,09 гривень на рахунку.
DSC01622Зокрема, кошти на здійснення статутної діяльності партії витрачають на оренду приміщення, проведення з’їздів чи партійних конференцій, матеріальні витрати та оплату послуг та пропагандистську діяльність. До того ж усі партії приховують наявність працівників та їх заробітню плату. Відомо лише те, що працює один свободівець і він отримує мінімальну заробітню плату, а це 1331,52 гривень.
Сайт поки що не працює в повній мірі, тому будемо сподіватися, що в недалекому майбутньому усі партії без виключення зможуть опубліковувати вичерпну інформацію, щодо використання коштів на їх балансі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#декларація #доходи #звіт #фінанси #Хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...