Хмельницька міська рада розказує про правові аспекти усиновлення

30 вересня в Україні відзначають День усиновлення.
Одним із пріоритетних напрямків влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, є усиновлення, основна мета якого - це турбота про дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, створення для них сприятливих умов життя та виховання в сім'ї.
Усиновлення дітей надає особам можливість створення повної сім'ї та задоволення почуття батьківської любові та турботи, а дітям – можливість мати повноцінну родину.
На обліку в службі у справах дітей Хмельницької міської ради перебувають 33 дитини, які мають юридичні підстави для усиновлення, з них 25 - віком після 10 років, 9 - мають інвалідність або суттєві вади розвитку. Серед дітей, які підлягають усиновленню, багато таких, які мають братиків чи сестричок, розірвання родинних стосунків з якими законодавство дозволяє лише у виключних випадках. Більшість кандидатів в усиновлювачі бажають взяти в сім'ю маленьку дитину, віком до п׳яти років.
Протягом 2016 року у Хмельницькому усиновлено 31 дитину, у 2015 році - 30. Причому спостерігається стала тенденція до значного зменшення кількості усиновлень іноземними громадянами. Зокрема, з усієї кількості у цьому році лише 9 дітей усиновлено за кордон.
Служба у справах дітей за місцем проживання усиновлювачів щороку протягом перших трьох років після усиновлення дитини, а далі - раз на три роки до досягнення дитиною повноліття перевіряє умови її проживання і виховання. За результатами перевірки складається звіт, в якому зазначаються відомості про стан здоров'я, фізичний та духовний розвиток дитини, стосунки в родині. Перевірка проводиться зі збереженням таємниці усиновлення.

Які кроки потрібно зробити для того, щоб усиновити дитину?

Насамперед, звернутись у службу у справах дітей за місцем свого проживання, оскільки лише тут нададуть фахові консультації з питань усиновлення, розкажуть, які документи треба підготувати відповідно до вимог чинного законодавства, ознайомлять з правами та обовۥязками усиновлювачів.
Після підготовки документів, особи, які вирішили взяти в свою сімۥю дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування, пишуть заяву в службу у справах дітей із проханням поставити їх на облік як кандидатів в усиновлювачі. Працівники служби протягом 10 робочих днів перевіряють надані документи, обстежують житлово-побутові умови заявників, розглядають питання про їх можливість бути усиновлювачами та готують відповідний висновок, який видається кандидатам. При цьому їм повертаються їхні документи, прошиті та пронумеровані.
Після постановки на облік кандидатів в усиновлювачі знайомлять із базою даних про дітей, які мають юридичні підстави для усиновлення і перебувають на місцевому обліку, та відповідають вимогам кандидатів щодо віку, статі. Інформацію про дітей, які можуть бути усиновленими, також можна отримати в кожній з обласних служб у справах дітей, Міністерстві соціальної політики України.
Усиновлювачем дитини може бути повнолітня дієздатна особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п'ятнадцять років. Усиновлювачами не можуть бути особи однієї статі. Особи, які не перебувають у шлюбі між собою, не можуть усиновити одну і ту ж дитину.
Якщо дитина має лише матір, вона не може бути усиновлена чоловіком, з яким її мати не перебуває у шлюбі. Якщо дитина має лише батька, вона не може бути усиновлена жінкою, з якою він не перебуває у шлюбі. Якщо такі особи проживають однією сім'єю, суд може постановити рішення про усиновлення ними дитини.
Якщо дитина має лише матір або лише батька, які у зв'язку з усиновленням втрачають правовий зв'язок з нею, усиновлювачем дитини може бути один чоловік або одна жінка.
Кількість дітей, яку може усиновити один усиновлювач, не обмежується.
Не можуть бути усиновлювачами особи, які:
  • обмежені у дієздатності;
  • визнані недієздатними;
  • позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;
  • були усиновлювачами іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним з їхньої вини;
  • перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;
  • зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;
  • не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу);
  • страждають на хвороби, перелік яких затверджений Міністерством охорони здоров'я України.
Не можуть бути усиновлювачами інші особи, інтереси яких суперечать інтересам дитини.
Знайомство та встановлення контакту з дитиною здійснюється лише за направленням служби у справах дітей або Міністерства соціальної політики України. Перша зустріч відбувається в присутності представників служби у справах дітей за місцезнаходженням закладу, де виховується дитина, та закладу. Термін дії направлення - 10 робочих днів, в разі необхідності він може бути продовжений ще на 10.
За цей період кандидати мають право щоденно відвідувати дитину, спілкуватися з нею у час, визначений керівником закладу, але не менш ніж три години на день. Після встановлення контакту з дитиною та подання до служби у справах дітей заяви про бажання її усиновити кандидати можуть продовжити щоденне спілкування аж до набрання чинності рішення суду про усиновлення. В разі якщо кандидати протягом терміну дії направлення кандидати не звернуться в службу з заявою про усиновлення дитини, вважається, що вони від нього відмовились.
Після звернення кандидатів із заявою про бажання усиновити дитину, з якою встановлено контакт, готується висновок органу опіки та піклування про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини (на його підготовку також виділяється 10 робочих днів), який разом із документами своїми та дитини (дитячі документи надасть на запит служби керівник закладу, де виховується малюк) і заявою про усиновлення кандидати в усиновлювачі подають до суду за місцем перебування дитини, оскільки усиновлення - це прийняття усиновлювачем у свою сімۥю дитини на правах сина або дочки, що здійснене на підставі рішення суду. До суду потрібно звертатися особисто.
Якщо Ви зважились на такий відповідальний крок, як усиновлення, памۥятайте, що усиновити дитину - це не просто прийняти її в свою сімۥю, це взяти відповідальність за все її життя, віддати їй частинку свого життя, забезпечити її спадком, вкладати в неї все найкраще, що маємо.

Діти Вас щиро чекають!

За більш детальною інформацією звертайтесь до служби у справах дітей Хмельницької міської ради за адресою: вул. Грушевського, 88, т. 65-72-50, 76-49-51.

Хмельницька міська рада
усиновлення право діти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

STOP COVID-19
Хмельницька обласна державна адміністрація інформує: станом на 18.30 27 жовтня в Хмельницькій області зареєстровано 15222 лабораторно підтверджених випадки COVID-19. З них 561 - діти, 1119 - медпрацівники, 924 - працівники освіти. Виявлено 396 нових випадків захворювання: 6 - м. Кам’янець-Подільський 3 - м. Нетішин3 - м. Славута 16 - м. Старокостянтинів 108 - м. Хмельницький 15 - м. Шепетівка 20 - Білогірський район 22 - Віньковецький район 22 - Волочиськи...
Суспільство
Ціна природного газу для побутових споживачів-клієнтів ТОВ «Хмельницькгаз Збут» у листопаді становитиме 8,87555 грн за 1 куб. м, що дорівнює 0,8352 грн за кВТ-год. У пресслужбі компанії пояснюють, що після скасування державного регулювання цін на газ для населення, вартість блакитного палива в Україні безпосередньо залежить від котирувань на європейських енергетичних біржах (NCG, TTF), адже в балансі газу лише половину складає ресурс вітчизняного видобутку...
Суспільство
Ціни за один день зросли на всі види палива, включаючи бензини і скраплений автомобільний газ. Великі мережі автозаправних станцій у вівторок, 27 жовтня, підвищили вартість палива. Про це повідомило видання enkorr з посиланням на дані Консалтингової групи А-95. Дизельне паливо на АЗС WOG подорожчало на 50 коп. / л, до 25,99 грн / л, ціни на бензин залишилися на попередньому рівні. На АЗС Паралель бензини подорожчали на 50 коп., до 25,58 грн / л для А-92, д...
Суспільство
Надходження акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами за 9 місяців поточного року склали 104,6 мільйона гривень. Виконання доведеного індикативного показника забезпечено на 106 відсотків, тобто в розпорядження територіальних громад нашого краю надійшло на 7,7 мільйона гривень більше, аніж в аналогічному періоді минулого року. Наразі на території області на обліку перебуває 2523 платників акцизного податку з роздрібної торгівлі алкогольн...
Кримінал
Подія мала місце 22 серпня цього року в селі Оринін Кам’янець-Подільського району. Нагадаємо: Того дня водій маршрутного автобуса «ПАЗ» сполученням «Кам'янець-Подільський — Оринин» під час руху заднім ходом здійснив наїзд на 50-річну жінку-пішохода. Потерпіла отримала тілесні ушкодження, від яких померла на місці події. Наразі слідчі відділу розслідування злочинів у сфері транспорту СУ ГУНП в Хмельницькій області вже закінчили розслідування в рамках кримін...
Суспільство
У зв'язку з проведенням аварійно-відновлювальних робіт по ліквідації пориву водопроводу по вул. Проскурівського підпілля (район річки Плоскої), 28 жовтня з 10.00 до 17.00 буде призупинено водопостачання житлових будинків №№ 38, 40, 42, 54, 64/2, по вул. Завадського та по вул. Гагаріна, 60. Адміністрація МКП «Хмельницькводоканал» сподівається на розуміння і просить вибачення за тимчасові незручності, спричинені виконанням необхідних робіт.
Пригоди
Поліція розшукала водія, який спровокував важке ДТП та втік Чоловік, спровокувавши на своєму автомобілі «Део Есперо» дорожньо-транспортну пригоду з двома потерпілими, кинув транспортний засіб на дорозі і пішки втік з місця події. Правоохоронці того ж вечора його розшукали — 47-річний хмельничанин ховався вдома і на момент прибуття поліції був у стані алкогольного сп’яніння. Слідчим пояснив, що випив уже після аварії, але це жодним чином не звільняє його ні...
Пригоди
Менший чотирирічний хлопчик помер вдома, старший, дев’ятирічний, — через два дні у реанімаційному відділенні Хмельницької міської дитячої лікарні. Також до лікарні госпіталізували їхню 32-річну матір. За даним фактом працівники поліції відкрили кримінальне провадження і наразі встановлюють причини, що призвели до смерті дітей. У неділю, 25 жовтня, близько 11.00 години до поліції надійшло повідомлення від медиків про те, що у квартирі по вулиці Кам’янецькій...
Спорт
Днями у місті Кривому Розі відбувся чемпіонат України з джиу-джитсу серед юніорів, молоді та дорослих. Команду міста Хмельницького представляли 10 спортсменів, вихованці Академії джиу-джитсу міста Хмельницького. Чемпіонат зібрав представників команд з різних куточків України. Виступ наших спортсменів був дуже успішним, а саме: 1 місце – Олександра Кобяшева (категорія: юніори), 1 місце – Валентин Марковський (юніори), 1 місце – Марія Харченко (дорослі, 21+...