• Головна
  • Українцям з сьогоднішнього дня почнуть вручати повістки: кого і коли заберуть в армію
15:43, 1 жовтня 2016 р.

Українцям з сьогоднішнього дня почнуть вручати повістки: кого і коли заберуть в армію

За один місяць в Україні з'являться майже 14 тисяч нових військовослужбовців

Українців віком від 20 до 27 років з 1 жовтня будуть закликати на строкову службу в армію. Кампанія триватиме до 30 листопада, за цей час десятки тисяч юнаків по всій країні отримають повістки в військкомати, а понад 13 тисяч осіб стануть воєннослужбовцями.

Указ про осінній призов на строкову службу в армію президент Петро Порошенко підписав ще в березні цього року. За законодавством на службу призиваються юнаки від 20 віком до 27 років. Ті, кому виповнилося 18-19 років, також можуть піти служити в армію, але на добровільній основі.

Читайте також: Хмельницький військкомат оповіщає строковиків. Щоправда, листи «щастя» доходять не всім (Фото)

У військових формувань заберуть 13,9 тисячі осіб: 7,9 тисячі - в ЗСУ, 5 тисяч - в гвардію, тисячу осіб - в спеціальну службу транспорту. "Це рішення Кабінету Міністрів забезпечить своєчасне виконання заходів, пов'язаних з підготовкою та проведенням призову громадян України на строкову військову службу в жовтні - листопаді 2016 го, а також визначить обсяги видатків для проведення призову", - йдеться на сайті уряду.

На це з державного бюджету витратять 41,6 мільйона гривень, 2,9 тисячі на одного призовника. З них 93 гривні пройдуть на підготовку призову і 2,9 тисячі гривень - дадуть на ринки призовникам в якості грошової допомоги. Найбільше нових солдатів з'являться в Дніпропетровській області (1500 осіб), на другому місці Харківська область (934 людини) і на третьому Одеська (742 особи).

Солдати служать в армії 18 місяців, молоді люди з вищою освітою - 12 місяців. До слова, цього року Рада змінила правила призову на службу в армію. Так, з лютого цього року президент своїм указом може сам визначати терміни призову на строкову службу. Як говориться в пояснювальній записці до документа, це дозволить "адекватно реагувати на військово-політичні виклики".

До слова, як то кажуть в концепції розвитку сектора безпеки і оборони, до кінця 2017 в Україні планується переглянути термін проходження строкової військової служби та призовного віку.

Хто має право на відстрочення від служби:

  • той, хто утримує непрацездатну матір або батька або іншого родича;
  • має дитину віком до трьох років;
  • самостійно виховує дитину (без матері);
  • має двох і більше дітей;
  • має вагітну дружину або дружину-інваліда;
  • є сиротою;
  • має тимчасові проблеми зі здоров'ям;
  • якщо брат служить в цей же час в армії;
  • молодше 21 років і при цьому отримує освіту за денною формою;
  • вчителям (на весь період роботи за фахом);
  • медикам (на весь період роботи за фахом);
  • священикам (на весь період роботи за фахом);
  • поліцейським (на весь період роботи за фахом);
  • підозрюваних у кримінальних злочинах;
  • хто може отримати звільнення від призову в армію;
  • непридатні за станом здоров'я;
  • молоді люди старше 27 років;
  • отримали військове звання на військових кафедрах у ВНЗ.

 Як будуть шукати призовників і що загрожує за ухилення:

За ухилення від призову на строкову службу (ст. 335 ККУ) загрожує обмеження волі на строк до трьох років. Як зазначає юрист Юрій Зюгманд, на ділі ухильниками "світить" умовний термін. При цьому адвокат зазначає, по закінченню умовного терміну судимість знімається.

Якщо ж військовозобов'язаний не з'явився за повісткою до військкомату, не повідомив в комісаріат про зміну місця проживання, йому загрожує штраф у розмірі 85-119 гривень. За повторне порушення - від 170 до 255 гривень гривень.

Призовників знайдуть на роботі

В Україні роботодавці зобов'язані сповіщати військкомати про своїх співробітників призовного віку. (Ч. 4 ст. 34 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03. 1992 року № 2232-XII). Для цього відділ кадрів створює спеціальні списки, які подаються до військкоматів. Крім того, приймати на роботу можна тільки чоловіків з військовими квитками або тимчасовими посвідченнями.

В інструкції Міноборони кажуть: "роботодавець повинен постійно взаємодіяти з відповідними військкоматами з питань термінів та способів звірки даних особових карток, списків військовозобов'язаних, списків призовників з обліковими даними військкоматів".

До слова, в 2013-му році в Україні указом екс-президента Віктора Януковича призупинили призов "строковиків". Згідно з Державною програмою реформування армії до 2017 року, ВСУ повинні були повністю перейти на контракту форму служби. Однак уже в 2014-му на той момент в.о. президента Олександр Турчинов призов до армії відновив у зв'язку з військовим конфліктом на Донбасі.

У той же час військової мобілізації цього року не буде (в ході якої в минулому році закликали чоловіків віком до 60 років). В.о. начальника Головного управління персоналу - заступник начальника Генерального штабу ЗСУ Володимир Талалай кілька днів тому заявив :. "Поповнити ряди тих, хто звільняється за указом президента, ми плануємо за рахунок тих, хто приходить на військову службу за контрактом Зараз у нас кожен місяць близько 6 тисяч контрактників , до кінця року ми ще очікуємо 15-18 тисяч. Це забезпечить наші потреби ".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військові #призовники #молодь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...