• Головна
  • На Хмельниччині розвивають первинну медико-санітарну допомогу (Фото)
17:18, 25 жовтня 2016 р.

На Хмельниччині розвивають первинну медико-санітарну допомогу (Фото)

На Хмельниччині необхідно близько 125 мільйонів гривень для закупівлі медичного обладнання. Придбати ще потрібно 250 автомобілів. У 2016 році на закупівлю медичного обладнання виділено 1471,0 тис грн.
Про це повідомила заступник директора Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Тетяна Косовська 25 жовтня під час засідання колегії обласної державної адміністрації.
З 2013 року на Хмельниччині функціонують 20 районних та Кам’янець-Поділь​ський міський центри ПМСД, з 2016 року – Чорноострівський, з вересня цього року розпочав функціонування Меджибізький центри ПМСД.
За «Планом основних організаційних заходів ДОЗ ОДА на 2016 рік» акредитовано 16 центрів ПМСД та заплановано ще у 3. Не надано документи на проведення Кам’янець-Подільським міським і районним центрам ПМСД.
7zQR825ReFwНаразі також відсутні ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики і обіг та використання наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у Чорноострівському та Меджибізькому центрах.
До складу центрів ПМСД входять 214 лікарських амбулаторій, з них 147 сіль​ських (у тому числі 144 сімейних) та 67 міських, у тому числі 29 на основній базі центрів ПМСД, 20 відокремлених у районах, 12 відокремлених у м. Кам’янець-Подільський та 6 у Хмельницькому. Жодної амбулаторії не створено у Нетішині.
У цілому по області показник забезпеченості амбулаторіями сільського населення становить 2,9 на 10 тис. населення (норматив 3,3), міського – 0,9 (норматив 1,6), тоді як у Білогірському районі – усього 1,5, Новоушицькому – 1,6, Дунаєвецькому – 2,1, Чорноострівській ОТГ – 2.
«Департамент не вбачає необхідності створення самостійних центрів первинної медико-санітарної допомоги у територіальних громадах по причині обмеженості фінансових ресурсів на галузь, оскільки цей ресурс використовується на апарат управління, а не на власний розвиток закладів (у першу чергу амбулаторій, як структурної одиниці первинної ланки», – заявила заступник директора Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації.
Не створено центри ПМСД як окремі юридичні особи у містах Хмель​ницький та Нетішин.
Відповідно до нормативу в області необхідно створити ще 33 амбулаторій загальної практики сімейної медицини у сільській місцевості та 40 – у міській. У поточному році планувалося створити таких 24, фактично відкрито 6 ам​булаторій на базі фельдшерсько-акушерських пунктів сіл Ленківці Шепетівського, Гуменці, Го​лосків, Колибаївка Кам’янець-Подільського районів, у Старокостянтинові та на базі поліклінічного відділення вузлової лікарні ст. Шепетівка.
У структурі сільських АЗПСМ функціонує 892 фельдшерсько-акушер​ських і фельдшерських пункти та 85 медичних пунктів тимчасового базування.
Частка коштів медичної субвенції для фінансування центрів ПМСД становить 29% від загального обсягу бюджету охорони здоров’я територій (рекомендовано 30-35%).
Сумарне фінансування ПМСД у розрахунку на 1 жителя у цілому по області становить 207,14 гривні.
Найбільш актуальними проблемами медицини області є відсутність спеціального обладнання та меблів. Серед проблем й велике навантаження роботи лікарів через недостатню кількість медичних працівників, забезпечення їх житлом та ін.
Проводиться в області й профілактична робота.
Крім того у  центрах ПМСД функціонує 1265 ліжок денного стаціонару. За пів року там уже  проліковано 28630 хворих.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина #розвиток #область #ПМСД #Хмельниччина #амбулаторії
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...