• Головна
  • Всі телеканали хочуть зобов'язати випускати 75% новин українською мовою
14:42, 1 листопада 2016 р.

Всі телеканали хочуть зобов'язати випускати 75% новин українською мовою

Відповідний законопроект зареєстрований у Раді.

Народні депутати Микола Княжицький та Вікторія Сюмар зареєстрували у Верховній Раді законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо мови в аудіовізуальних засобах масової інформації", згідно з яким пропонується встановити обов'язкову частину передач новин державною мовою не менше 75% від загальної тривалості всіх передач новин .

"Чинне законодавство не надає достатніх гарантій для використання державної мови засобами масової інформації, в результаті чого окремі електронні засоби масової інформації не просто не використовують українську мову при створенні свого аудіовізуального продукту, але і відверто виробляють передачі новин, розраховані на велику частину населення, з використанням мови держави, визнаного державою-агресором, і яке, всупереч міжнародно-правовим нормам, здійснює збройну агресію проти України ", - йдеться в тексті пояснювальної записки до документа.

Документом передбачено, що для телеоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення, частка передач або фільмів українською мовою має становити не менше 75% протягом доби з 7:00 до 18:00 з 18:00 і до 22:00. Для відповідних телеорганізацій регіональної та місцевої категорії мовлення встановлюється обов'язкова частка на рівні 50%.

Відзначимо, що необхідність введення норми пояснюється зростанням попиту на національний аудіовізуальний продукт державною мовою, про що свідчать численні звернення громадян, а також листи і повідомлення в соціальних мережах.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман звернувся з проханням до прем'єр-міністра Франції Мануеля Вальсі включити українську мову в перелік іноземних мов, по іспит яким повинен бути зданий для отримання ступеня бакалавра.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мова #законопроект #телеорганізацій
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...