• Головна
  • Сьогодні українські залізничники відзначають своє професійне свято
12:01, 4 листопада 2016 р.

Сьогодні українські залізничники відзначають своє професійне свято

День залізничника відзначається в Україні згідно з Указом Президента від 15 липня 1993 року (зі внесеними змінами від 11 грудня 2002).

Саме цього дня у 1861 році до Львова вперше прибув потяг, який з’єднував територію сучасної України з Віднем, Краковом та Перемишлем. Цей день вважається початком історії залізниць в Україні. Ділянка залізниці Одеса-Балта, яку було прийнято вважати початком зародження залізничного транспорту в Україні, була побудована на 5 років пізніше від лінії Перемишль-Львів.

Наразі залізничний транспорт України є провідною галуззю в дорожньо-транспортному комплексі країни, який забезпечує 82% вантажних і майже 50% пасажирських перевезень, здійснюваних всіма видами транспорту. За обсягами вантажних перевезень залізниці України займають четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись лише залізницям Китаю, Росії та Індії.

Згідно з рейтингом Всесвітнього економічного форуму, українські залізниці займають 34 місце у світі, що не так вже й погано, враховуючи, що за автошляхами ми замикаємо другу сотню, а за авіаперевезеннями – першу. Вантажонапруженість українських залізниць (річний обсяг перевезень на 1 км) в 3-5 разів перевищує відповідний показник розвинених європейських країн.

Територією України проходять 3 залізничних транспортні коридори. Через українські порти Ізмаїл і Рені здійснюється взаємодія з пан’європейським коридором №7, який проходить річкою Дунай. Сьогодні довжина національної мережі залізничних транзитних коридорів в Україні складає 3162 км. Головним органом управління залізничним транспортом є Укрзалізниця.

До сфери Укрзалізниці входять Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-Західна та Придніпровська залізниці, а також інші підприємства та організації єдиного виробничо-технологічного комплексу, що забезпечують перевезення вантажів і пасажирів. Нині залізничний транспорт переживає не прості часи, так само, як і вся галузь у цілому.

З червня 2016 «Укрзалізницю» очолює поляк Войцех Бальчун, на якого покладаються чималі сподівання у реформуванні української залізниці, зокрема, на подолання однієї з найболючіших проблем – корупції. На сьогодні в залізничному транспорті України працюють понад 308 тисяч осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#залізничники #відзначають #професійне #свято
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...