• Головна
  • Хмельницьких студентів навчали взаємодіяти з депутатами
15:12, 10 листопада 2016 р.

Хмельницьких студентів навчали взаємодіяти з депутатами

Для студентів Хмельницького університету управління та права провели інформаційний форум на якому розповідали про форми взаємодії між виборцями та народними обранцями.

10 листопада в залі музею Хмельницького університету управління та права пройшов інформаційний форум «Виборець і народний депутат: принципи взаємодії, інструменти парламентського моніторингу, зарубіжний досвід». На ньому студентам університету доповідачі розповіли, як виборці можуть контролювати діяльність депутата, з якими питаннями до нього можна звертатися та з якими, навпаки —  недоцільно.

Вступним словом, форум розпочав кандидат юридичних наук Володимир Нагнибіда. Він зауважив, що ця тема зустрічі є досить актуальною та важливою, адже сьогодні в Україні розробляються демократичні методи парламентського контролю і дуже важливо, щоб громадянське суспільство було активне в цьому контексті. Цей захід є однією з складових великого проекту «ОПОРИ», в якому протягом 9 місяців відстежувалась діяльність депутатів-мажоритарників.DSC02450Наступною перед студентами виступила громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Хмельницькій області Оскана Банкова.

«Мета проекту не лише відстежити, як працюють депутати, а також — інформаційно-просвітницька. Ціль цього заходу – залучити вас, як виборців, до контролю за діяльністю народних депутатів. Саме від вас залежить, як вони працюють та виконують свої передвиборчі обіцянки. В рамках проекту ми намагаємося налагодити взаємодію між виборцями та народними обранцями, моніторити їхню діяльність. Для цього вже розроблено багато інструментів», — звернулася до присутніх Оксана Банкова.

Хмельницьких студентів навчали взаємодіяти з депутатами, фото-1

Ольга Чорна, юрист  Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області, в першу чергу,  ознайомила студентів з обличчями, які представляють Хмельниччину у Верховні Раді. Потім, були розглянуті можливості та методи звернення громадян до народних обранців і питання, які в силі вирішити депутати та з якими звертатися не слід. Всі доповіді були підкріпленні наглядним візуальним представленням у вигляді слайдів та презентацій.

Хмельницьких студентів навчали взаємодіяти з депутатами, фото-2

Наступним спікером, якому надали слово, був координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Хмельницькій області Андрій Попик. В своїй доповіді він велику увагу приділив обов’язкам депутатів та передвиборчій кампанії в якій вони, різним чином, намагаються завоювати прихильність виборця.

«Кандидати, під час виборчого процессу, займаються чим завгодно, але не популяризацією себе, як народного депутата. Основна ж функція депутата — законотворча. Натомість, в наших реаліях народні обранці хизуються встановленими лавочками та різного роду матеріальною допомогою. Насправді, ми повинні вимагати від них не цього, а щоб вони нам доносили інформацію про законопроект, який став законом завдяки ініціативі нардепа. Зараз, ми цього не вимагаємо, том маємо ситуацію, коли в парламенті законотворчою діяльністю займаються одиниці, а решта — виконують функцію статистів», — розповів учасникам форуму Андрій Попик.DSC02471Наприкінці, спікери закликали всіх присутніх не бути байдужими, адже саме від нас залежить майбутнє країни та кожно окремо. Поспостерігати за діяльністю конкретного депутата кожен охочий може на сайті ОПОРИ «Рада».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#форум #депутати #студенти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...