16:42, 21 листопада 2016 р.
Дізнайся цікаві народні прикмети на День святого архистратига Михаїла
21 листопада християни святкують одне із найвеличніших свят – День архистратига Михаїла. У народі існує безліч переказів за забобонів, що можна, а чого не варто сьогодні робити.
Церква вважає Михаїла захисником християнської віри і поборником зла й темних сил: гримить грім — значить, святий Михайло бореться з чортами. Слово «архистратиг» означає «головнокомандувач», тобто Михаїл – полководець ангельських сил. Починаючи від Мономаховичів (1125 рік), київські князі вважали Михаїла своїм патроном, зображали його на стародавніх гербах Києва.
За стародавніми переказами, колись сатана був найяснішим із небесних духів, за що і був названий Люцифером. Але з часом у нього з’явилися самолюбство, гордовитість і злоба, і він спокусив цим багатьох інших духів. Архангел Михайло зібрав військо благочестивих ангелів і виступив на війну проти сатани та його ангелів. Скинув сатану разом з його військом на землю. Відтоді Архангел Михаїл не перестає і далі боротись за славу Творця, за справу порятунку роду людського.
Існує поширений переказ про чорта, який намагався сховатися від архистратига Михаїла. Щоб урятуватися, чорт почав називати предмети, за якими Михайло не дістав би його. Серед можливих варіантів він називав навіть людину, але архистратиг Михайло сказав, що в цьому разі людину він уб`є та дасть їй царство небесне, а чортові все одно не врятуватися. Тож чорт перелічив геть усі предмети, під якими міг би сховатися, а про кущ ліщини забув. Тому мисливці радять під час бурі в лісі ховатися під ліщиною, оскільки там грім не вб`є.
21 листопада часто випадає перший сніг, тому є прикмета: «Михайло на білому коні приїхав». А ще кажуть, що від Михайла зима морози кує. І якщо цього дня сніг буде мокрим, то майбутній урожай буде хорошим, а якщо стоятимуть густі тумани, то така погода протримається до зимового Миколая. Є й інші повір’я: якщо на Михайла ніч ясна, то зима буде сніжна і красна, якщо Михайло дощем служить - добру й суху весну ворожить, день на Михайла похмурий і на деревах іній - до хорошого врожаю.
У народі побутує безліч переказів про заборону цього дня робити будь-яку небуденну роботу. Кажуть, колись господареві стало шкода гарного робочого дня, і він пішов сіяти. Посіяв озимину, а коли повернувся додому, почав сіяти все, що потрапляло під руку, по кімнаті, двору, по всій садибі - сіль, борошно, крупи, сушені ягоди. Всю ніч сіяв, поки не прийшов священик і не прочитав молитву над ним, тільки тоді він схаменувся, та зарікся коли-небудь на Михайла працювати.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Від прозорості до відповідальності: роль ЄС у подоланні корупції в Україні
Партнерський матеріал
09:00
10:46
11 жовтня
ТОП новини
Оголошення
09:47, Сьогодні
1
15:02, 2 жовтня
23
22:41, 6 жовтня
live comments feed...