• Головна
  • Дітей із затримкою психічного розвитку переведуть в звичайні школи
16:16, 24 листопада 2016 р.

Дітей із затримкою психічного розвитку переведуть в звичайні школи

З інтернату в районну школу.

У Кабміні вирішили скоротити спеціальні навчальні заклади і перевести дітей із затримкою психічного розвитку в загальноосвітню школу. З 1-го вересня 2017 року набір таких дітей в підготовчі та перші класи шкіл-інтернатів буде припинений, про що повідомляє прес-служба Міносвіти.

В Україні є 8 видів спеціалізованих шкіл для "особливих" дітей: школи-інтернати для сліпих і слабозорих, для глухих, для дітей з порушенням опорно-рухового апарату, з важким порушенням мови, із затримкою розумового розвитку та з затримкою психічного розвитку (ЗПР) .

Найчастіше діти з двох останніх категорій навчаються в одному інтернаті, але в різних класах. Діти з ЗПР (затримка психічного розвитку) не можуть управляти своїми емоціями, від чого їм важче дається загальноосвітня шкільна програма, але освоїти її вони все ж можуть, тому їх і вирішили перевести в звичайну школу. До того ж ЗПР у багатьох проходить з віком. Так кажуть в Міністерстві і так говорять багато викладачів інтернатів, хоча тут же зізнаються — діти всі різні і якщо одному під силу вивчити інтеграли, то інакше важко освоїти навіть граматику.

Згідно з відповідною постановою передбачається, що вже до 2022 року всі українські діти, які навчаються в спеціальних школах (школах-інтернатах) для дітей із затримкою психічного розвитку, поступово перейдуть на навчання до загальноосвітніх навчальних закладів.

"Це допоможе забезпечити рівний доступ до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами, буде сприяти їх успішному навчанню, розвитку та соціалізації. Крім того, вони отримають можливість здобувати освіту, проживаючи в сім'ї. Перед тим, як перейти на навчання до загальноосвітніх закладів, ці діти будуть навчатися в спеціальних підготовчих класах, а вже потім перейдуть в спеціальні та інклюзивні класи загальноосвітніх навчальних закладів, де будуть розвиватися поряд зі звичайними дітьми ", — сказано в повідомленні.

Також наголошується, що організація їх навчання в закладах буде побудована на основі особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей.

"Світовий досвід свідчить, що такі заходи не тільки сприяють формуванню толерантного і відкритого суспільства, а й краще навчання дітей з особливими освітніми потребами. У поєднанні з корекційно-розвиваючої роботою і обов'язковим створенням підготовчого класу, це дасть можливість забезпечити цим дітям достатню кількість навчальних годин для повноцінного засвоєння навчального матеріалу ", — додали у відомстві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Діти #затримка #психічного #розвитку #переведуть #звичайні #школи
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...