• Головна
  • У Хмельницькій поліції розповіли все про захист прав затриманих (Фото)
17:13, 24 листопада 2016 р.

У Хмельницькій поліції розповіли все про захист прав затриманих (Фото)

Брифінг, щодо реалізації заходів спрямованих на забезпечення захисту прав хмельничан та на безоплатну правову допомогу, відбувся в приміщенні Головного управління Нацполіції. Тут також повідомили статистичні дані щодо кількості затриманих у 2016 році.

24 листопада відбувся брифінг за участі слідчих поліцейських, омбудсмена та представників центру надання вторинної допомоги. Основну увагу спікери приділили заходам які вживаються для забезпечення прав осіб на захист та дотримання гарантій адвокатської діяльності.

Першим з промовою виступив заступник начальника СУ ГУНП у Хмельницькій області Сергій Кушнір. Він розповів присутнім про правила, порядок затримання та права затриманих громадян.

«Затриману особу працівники правоохоронних органів одразу повинні повідомити про її права, а також відзвітувати про затримання до центру надання безоплатної вторинної допомоги. Навіть, коли людина бажає відмовитися від адвоката, то ця відмова повинна бути зафіксована адвокатом центру вторинної допомоги. В новому кримінально-процесуальному кодексі питання щодо затримання осіб чітко прописані. Такий крок значно зменшив виникнення конфліктних ситуацій пов'язаних з порушенням прав затриманих», — повідомив у своєму виступі Сергій Кушнір.

У Хмельницькій поліції розповіли все про захист прав затриманих (Фото), фото-1

Також Сергій Кушнір розповів, що протягом 10 місяців 2016 року слідчими було затримано 174 особи, 163 з яких за важкі та особливо важкі злочини. Про всі затримання було  повідомлено в центр правової допомоги.

Наступною слово взяла директор Центру з надання безоплатної вторинної допомоги Наталія Стьопіна. В своєму виступі вона зазначила, що не було зафіксовано жодного випадку, щоб слідчі не повідомили про затримання тієї чи іншої особи.

У Хмельницькій поліції розповіли все про захист прав затриманих (Фото), фото-2

«Після затримання, працівник поліції телефонує до нас та повідомляє прізвище затриманого, контактні дані, час та причину затримання. Отримавши таку інформацію ми зв’язуємося з адвокатом та передаємо всі дані. На пошук правозахисника можна витратити не більше ніж одну годину. Варто зазначити, що, приблизно, 10-15% відсотків затриманих відмовляються від безоплатного адвоката бо співпрацюють з власним. Проте, така відмова офіційно оформлюється при зустрічі з підозрюваним, щоб пересвідчитися чи на нього не був зчинений тиск з боку правоохоронців. Ми завжди проводимо попрізвищну звірку затриманих як з поліцією, так і з СБУ. Ще жодного разу розбіжностей не виникало — тобто не було такого, що громадянина затримали, а нас не повідомили», — говорить Наталія Стьопіна.

Центр надання вторинної безоплатної правової допомоги уклав контракти з 93 адвокатами. Протягом роботи в активі його адвокатів вже є достатньо виграних справ та знятих обвинувачень, навіть за важкі злочини.

На заході був присутній ще один гість — це омбудсмен, один з тих хто слідкує за дотриманням прав людини працівниками поліції, Юрій Свідерко. Він розповів про процедуру прийняття та обробки звернень пов’язаних з неправомірністю дій правоохоронців.

У Хмельницькій поліції розповіли все про захист прав затриманих (Фото), фото-3

«Такі заяви спочатку направляються в Київ, після реєстрації в столиці вони направляються назад і аж тоді розпочинається службове розслідування. Самих повідомлень до нас надійшло лише декілька. Поки що по них розслідування ще не розпочато, саме через довгу процедуру оформлення», — повідомив омбудсмен.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поліція #права #брифінг
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...