• Головна
  • Нова система виплат стипендій представлена у Міносвіти
Найвища стипендія 2036 грн
11:11, 30 листопада 2016 р.

Нова система виплат стипендій представлена у Міносвіти

Найвища стипендія 2036 грн

Міністерство освіти і науки України презентувало нову систему забезпечення стипендіями, повідомляє прес-служба відомства.

Стипендію отримуватимуть не всі студенти з усередненою четвіркою за сесію, а ті, котрі посіли високі місця в рейтингу, складеному вишами, розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
 
"Це абсолютно новий - рейтинговий підхід до визначення стипендій, які будуть отримувати студенти. А саме, кожен ВНЗ розробить свої критерії для складання рейтингу, які будуть затверджуватися вченою радою університету за обов'язковим погодженням з органами студентського самоврядування університету", — зазначила Гриневич. 

Передбачено, що на 90% місце в рейтингу визначатиме навчальна успішність, а на 10% - критерії, які визначать ВНЗ. Це допоможе визначити найбільш успішних студентів, навіть якщо за результатами сесії всі вони отримали однаковий середній бал.
 
"Зараз в проекті бюджету закладено 2,978 млрд гривень на соціальні стипендії і 2 млрд гривень на академічні стипендії. Ми ж пропонуємо перекинути 1,7 млрд гривень з соціальних стипендій на академічні, що дозволить не тільки повністю профінансувати збільшені соціальні стипендії, а й забезпечити виплату збільшених стипендій майже для половини студентів", — заявила міністр.
 
З 50% студентів, які отримують стипендії, планується, що 43% - будуть отримувати академічні стипендії за рейтинговою системою, а соціальну отримуватимуть 7%. При цьому для ВНЗ III-IV рівня акредитації мінімальна стипендія буде на рівні 1100 грн, що на 33,4% більше, ніж торік.
 
Найкращі студенти будуть отримувати стипендію на 72,9% більше, ніж зараз - 1600 грн, тобто на рівні прожиткового мінімуму. Мінімальна стипендія для студентів ВНЗ I-II рівня акредитації становитиме 830 грн, а для учнів ПТУ - 415 грн.
 
Водночас більш ніж на 100% зросте стипендія для найкращих студентів, котрі навчаються на складних спеціальностях, де важко отримати високу оцінку. Зокрема йдеться про природно-математичні педагогічні спеціальності (вчителі хімії, фізики, біології і т.д.) та інші математичні, природничі та інженерні спеціальності.
 
Для них стипендія у ВНЗ III-IV рівня акредитації становитиме 2036 грн, у ВНЗ I-II рівня акредитації - 1536 грн. Міносвіти представило і алгоритм, за яким буде здійснюватися перехід від чинної системи стипендіального забезпечення до нової.
 
"Усе просто, якщо студенти складають зимову сесію в грудні, стипендію за новими правилами вони отримають вже в січні 2017 року, а якщо сесія в січні - нова стипендія буде в лютому, при цьому ці студенти отримають за січень стипендію за старими правилами", - пояснила Гриневич.
 
Заступник міністра фінансів Сергій Марченко на нараді зазначив, що робота над проектом Постанови ведеться дуже оперативно, тому затримки з переходом на нову систему стипендій бути не повинно. При цьому важливо, щоб Верховна Рада України вчасно прийняла бюджет на наступний рік, тому що без цього документа нові правила не почнуть діяти.

Нагадаємо: Порошенко не підписав бюджет-2017 без стипендій

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#стипендія #бюджет #нова #система
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...