В Україні хочуть законодавчо заборонити хрестити дітей до 18 років

Громадяни України збирають підписи під вимогою заборонити на законодавчому рівні хрещення дітей і пропаганду релігії в школах.

Хрещення неповнолітніх старшими родичами пропонується розцінювати як примусове нав'язування однієї з вір дитині, яка сама ще не в змозі тверезо оцінювати і приймати такі рішення. Те ж стосується і різних шкільних уроків про релігії, на яких пріоритети віддаються строго одному з віросповідань. При цьому інтереси і бажання самої дитини не враховуються, так як старші родичі вважають, що краще за своїх дітей і онуків знають, що їм потрібно.

«Це неприпустимо, щоб дітей, незважаючи на їх волю «запихали» в ту чи іншу вірування, особливо коли є люди (батьки чи бабусі), які починають виступати за християнство як за єдиний «правильний» вибір і займаються хрещенням своїх дітей і онуків всупереч їх волі. А так як сам Ісус хрестився в 30 років, нехай люди не хрестять своїх дітей з самого народження, а дадуть вибір самій дитині - адже це повинно бути його рішення, а не інших людей», - сказано в зверненні.

Нагадаємо, що стаття 35 Конституції України говорить про те, що кожен має право на свободу світогляду і віросповідання:

«Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.

Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова ».

petition
хрещення діти заборона
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі