Держбюджет-2017: алкоголь і сигарети знову подорожчають

Законопроект був прийнятий для досягнення збалансованості бюджету в рамках щорічного перегляду ставок податків і для наближення до норм європейського законодавства.

«Реалізація норм законопроекту дозволить забезпечити збільшення доходу з податків і зборів до бюджету і, відповідно, збільшити його збалансованість», - йдеться в тексті пояснювальної записки Верховної Ради України.

В законі передбачено підвищення ставок акцизу на міцний алкоголь і пиво до 20%, на вино і слабоалкогольні напої на 12%, а на сигарети - до 30%.  У зв'язку з прийняттям бюджету ВР України внесла до Податкового Кодексу України зміни, що передбачають підвищення акцизів на тютюн і алкоголь. Крім того, в держбюджеті-2017 закладено підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн. У зв'язку з чим було потрібно зміна деяких положень Податкового кодексу, які мають прив'язку до мінімальної заробітної плати.

У проекті передбачено також зміна ставки акцизного податку на дизельне паливо: замість диференційованого податку в залежності від вмісту сірки прийнятий єдиний в розмірі 125,5 Є за 1000 літрів.

У пояснювальній записці сказано, що на даний момент ставки акцизного податку на товари в Україні значно менше, ніж мінімальні, встановлені Директивами для Європейських країн. Наші податки на тютюн нижче європейських в 6 разів, на горілку - в 1,5 рази, на дизельне паливо - в 2,6-3,5 рази.

Офіційний портал Верховної Ради України
алкоголь підвищення сигарки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі