Африканська чума свиней на Хмельниччині: наслідки

Впродовж жовтня-грудня на територі Хмельницької області періодично відбувалися спалахи захворювання на африканську чуму свиней.

Так, сума збитків від втрати поголів’я сільськогосподарських тварин по Старокостянтинівському району склала – 17 млн  263 тис  грн.

За останньою інформацією, у Старокостянтинівському районі знищено 8 532 свині, в Полонському районі – 3 931 свиню (залишилося 2 535 свині). По двох районах проведено умертвіння  із наступним спалювання туш 12 463 свиней.

На здійснення заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації з резервних фондів:

  • ТОВ «Подільський бекон» – 35,6 тис грн; 
  • Старокостянтинівська райдержадміністрація – 300 тис грн; 
  • Григорівська сільська рада – 100 тис грн, яких недостатньо для можливості фінансування зазначених заходів.

Керівник ТОВ «Подільський бекон» В’ячеслав Пруткий повідомив, що роботу підприємства планується відновити лише за півроку, як того вимагають нормативні документи. За цей час представники фірми шукатимуть можливості відновлення генетичного стада, а також вживатимуть заходів з остаточного знезараження приміщень тваринницького комплексу, у тому числі і новітніми препаратами, які застосовуються у США та країнах Європи.

Підприємство має надію на допомогу держави, а саме  на виділення коштів із державного резервного фонду, бо самотужки покращити ситуацію практично неможливо. За його словами, збитки, завдані підприємству лише втратою генетичного стада, за приблизним оцінками сягають 60 млн грн.

Хмельницька ОДА
свині збитки чума
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі