• Головна
  • Шахрайство: 52-річна хмельничанка «визволила сина» за 11 000 гривень
Звернення поліції до громадян!
09:04, 17 січня 2017 р.

Шахрайство: 52-річна хмельничанка «визволила сина» за 11 000 гривень

Звернення поліції до громадян!

Від початку року – це перший випадок подібного шахрайства в обласному центрі.

Про подію повідомляють у Хмельницький відділ поліції.

11 січня  близько 14-ї години з прихованого номера телефона до жінки зателефонував невідомий. Чоловік представився поліцейським та повідомив, що її син скоїв злочин. Аби уникнути кримінальної відповідальності, шахрай запропонував перерахувати йому кошти на банківський рахунок. Зійшлися на 11 000 гривень, які потерпіла відправила через термінал одного з банків. 

Поліція застерігає хмельничан, вони повідомляють про поширений вид шахрайства, жертвою яких ви можете стати.

Один із таких – це коли псевдополіцейські шантажують жертв кримінальною відповідальністю. Названий різновид шахрайства передбачає телефонний дзвінок псевдополіцейського. Невідомий телефонує пізно ввечері або зранку, як правило на стаціонарний або мобільний телефон, і намагається переконати жертву в тому, що її близького родича затримано за скоєння того чи іншого виду кримінального правопорушення.

Шахраї зазвичай лякають кримінальною відповідальністю за збереження наркотичних засобів, порушення правил дорожнього руху або нанесення тяжких тілесних ушкоджень тяжкими наслідками. Рідше вигадують певну надзвичайну ситуацію.

За скасування «кримінальної статті» псевдоправоохоронці вимагають хабар, вказуючи реквізити банківського рахунку або електронного гаманця. У деяких випадках злочинці використовують «таксистів» (своїх пособників). У визначений час спільник під’їжджає за адресою проживання жертви, де остання передає грошові кошти. 

Яких правил слід дотримуватися, якщо ви отримали схоже повідомлення:

  • негайно зв’язатися з родичем (знайомим) телефоном або в інший прийнятний спосіб, аби перевірити почуту інформацію про надзвичайну подію, учасником якої міг бути родич (знайомий);
  • уникати необдуманих дій і негайно зателефонувати в поліцію за номером 102 або звернутися до найближчого територіального органу.

Якщо кошти були перераховані відповідно до вимог шахраїв, необхідно зберегти історію дзвінків «шахрая» і чеки з результатами трансакції. Така необхідність викликана наявністю прикладів, коли потерпілі не фіксують номери картрахунків, на який були перераховані кошти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шахраї #поліція #застереження
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...