• Головна
  • Якими будуть зарплати і курс долара: прогноз на 2018 рік (Інфографіка)
15:16, 20 лютого 2017 р.

Якими будуть зарплати і курс долара: прогноз на 2018 рік (Інфографіка)

Народу обіцяють 250 доларів доходу і поступове уповільнення цін на продукти і товари.

За два роки зарплати українців повинні підрости, але долар може підскочити до 35 грн. Такі прогнози життя країни на 2017-2018 роки зробили в Мінекономрозвитку і торгівлі (МЕРТ). Наскільки реалістичні такі показники, пише 0382.ua з посиланням на "Сегодня".

ЦИФРИ. За розрахунками влади, матимемо стабільне підвищення реального ВВП, зарплати в доларовому еквіваленті підвищаться з 215 доларів майже до 250 доларів, а зростання цін може відстати від зростання доходів на 12%. Експерти називають плани влади занадто оптимістичними в частині зростання ВВП і зарплат, однак згодні, що в середньому багато макропоказників досяжні, але за умови деескалації бойових дій. В іншому випадку економіка недобере щодо ВВП, доходів бюджету, зарплат і "перебере" щодо зростання інфляції і безробіття, девальвації гривні.

Як видно з інфографіки, аналітики МЕРТ дали три сценарії щодо макропоказників. Наприклад, зростання реального ВВП оцінений в 1,5-3% нинішнього року і 2-5% наступного, інфляція змінюється від 9% до 13,7% і від 6 до 11% по роках відповідно. Приріст середньої зарплати також коливається від 600 до 1600 грн на рік. Певніша ситуація з прогнозами номінального ВВП, доходів і витрат держбюджету і курсу долара – тут максимум від мінімуму відрізняється на 7-20%.

ОЦІНКИ. Економіст Іван Нікітченко вважає, що базовим сценарієм може стати усереднений прогноз МЕРТ з включенням за деякими напрямками максимальних позицій. "За два роки зростання реального ВВП становитиме 2-3%, інфляція коливатиметься в межах 9-12%. Це непоганий сценарій, який демонструє подальше одужання економіки. Прогноз інфляції в 9% на 2017 рік можна вважати оптимістичним, адже в наших умовах індекс споживчі ціни менше 10% говорить про те, що рівень доходів населення поступово стане адаптуватися до нинішнім курсом валют, зростання компослуг тощо. Все це приведе до реального зростання середніх зарплат населення з 5200 минулого року до 7000 грн цього і 8000 грн наступного. Старт підвищення заробітків дано, оскільки мінзарплата вже становить 3200 грн. Тобто роботодавці змушені будуть виводити доходи з тіні, створювати легальні робочі місця. Все це дозволить за два роки знизити безробіття до 8-9% з 9,9% 2016 року", – уточнює Нікітченко.

Президент Украналітцентру Олександр Охріменко песимістичніший: "З ВВП, доходів, резервам НБУ, зарплат наш Центр очікує мінімального зростання показників, а ось з інфляції, курсу долара, витрат, зростання держборгу, навпаки, максимальних. Наприклад, резерви Нацбанку знизяться через те , що доведеться погашати кредит МВФ, а нових позик може і не бути або вони виявляться невеликими – 1-2 млрд доларів на рік".
untitled_61

ПРОГНОЗИ. За словами Нікітченка, середній сценарій реальний тому, що в 2017-2018 роках не очікується різких коливань курсу валют. "У Мінекономіки обіцяють, що середньорічний курс долара буде 28-29 грн цього року і 30-32 грн наступного, – прогнозує Нікітченко. – Це можливо, оскільки Нацбанк тепер дотримується політики повільної девальвації гривні, що відповідає поточному стану економіки. Як правило , гривня дешевшає в січні-лютому і в жовтні-грудні, коли на неї найбільше тиснуть інфляція, необхідність закупівлі газу і вугілля, підвищення соцстандартів, зростання "комуналки". Щоб падіння гривні не було різким, НБУ використовує резерви, щоб за 2-3 місяці стабілізувати гривневі коливання", – зазначає Нікітченко.

Охріменка найбільше турбує курс гривні – експерт вважає заниженими навіть максимальні показники Кабміну. На його думку, очікуване зростання цін на газ збільшить витрати на його закупівлю, що знизить прихід валюти в країну і збільшить її відтік. "Курс гривні набагато більше, ніж раніше, стане залежати від грошей наших гастарбайтерів за кордоном: чим більше ВКВ надійде від них в країну (2016 року було близько 5 млрд доларів. – Авт.), тим міцнішою виявиться гривня, оскільки ця валюта піде на ринок. Найреальніший середньорічний курс близько 30 грн/дол., тобто в грудні може бути 32 грн/дол. Прогнози на 2018 рік давати зараз складно, тому що вони залежать від багатьох чинників", – сказав нам Охріменко.

При цьому обидва експерти уточнюють, що базовий сценарій в будь-який момент може погіршитися, оскільки українська економіка, як і раніше, дуже залежна від різних форс-мажорів – у вигляді перспектив співпраці з МВФ, ризиків ескалації конфлікту на сході країни або сюрпризів в плані позачергових виборів до Верховної Ради. "Але незважаючи на це наша економіка демонструє тривале одужання. І якщо ця динаміка залишиться незмінною, то через 2-3 роки люди зможуть відчути реальне і стабільне поліпшення рівня життя", – резюмував Нікітченко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зарплати #курс #долар #прогноз #2018рік(Інфографіка)
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...