Новини компаній
15:45, 23 лютого 2017 р.

КЕНО - перша лотерея в світі

Новини компаній

Напевно кожен гравець в Україні, якщо не приймав участі, то принаймні чув про таку розвагу від державного оператора «УНЛ», як лотерея КЕНО. Проте не всі знають, що це не лише назва окремого бренду, але й один із різновидів числових лото, котрий вважають найдревнішим у світі. Отож, давайте разом дізнаємося про те, як виникла, трансформувалася, і якого вигляду набула ця світова улюблениця сьогодні. До справи!






Древній Китай

Ні для кого не секрет, що Китай (поряд з Месопотамією, Єгиптом та Індією) був одним із найперших і найбільших центрів зародження людської цивілізації. За даними останній досліджень, уже в VI тисячолітті до н.е. тут послуговувалися письмом. Китайці першими ввели в країні загальнообов’язкову освіту, адже вважали, що знання - це основа основ, і здобути їх має право кожна людина. Загалом дітей відправляли до шкіл, які зазвичай влаштовувалися при «храмах предків» з 6-7 років, а більш заможні сім’ї починали знайомити своїх синів з найпростішими ієрогліфами вже з 3-ох. Власне, завдяки такому підходу до системи освіти ми і отримали Кено.

Справа у тому, що за основу першої китайської лотереї було взято збірку дитячих віршів Цянь зу ван / 千字文 [qiān zì wén], дослівно - «Тисяча класичних ієрогліфів», яка була написана як посібник для кращого запам’ятовування 1000 найпростіших символів. 120 перших ієрогліфів збірничка використовували для ігрових карток, що служили першими лотерейними білетами.

КЕНО - перша лотерея в світі, фото-1


Досі ведуться суперечки з приводу того, кому, власне, належала ця геніальна ідея. Існує твердження, що винахідником був Чунг Люн - придворний генерал часів правління династії Ханьшуй. В такий оригінальний спосіб було зібрано чимало коштів на озброєння і утримання армії, коли правляча верхівка зазнала величезних фінансових втрат у міжусобній війні. Китайські мудреці також прозвали цю лотерею «податками для дурнів», проте це не зменшило її популярності і шани серед населення. До речі, подейкують, що славнозвісна Велика китайська стіна теж була побудована з лотерейних грошей.

Гра настільки подобалася людям, що її почали проводити двічі на день. Зранку і ввечері сам Великий імператор наосліп витягував з скриньки кілька ієрогліфів, комбінацію фіксували і оголошували по всій столиці та за її межами. У найбільш віддалені місцини результати відправляли голубиною поштою, тому першою назвою гри стала «Лотерея білих голубів». Згодом провели паралель з чорнильними крапками, за допомогою яких гравці позначали на картках-білетах обрану комбінацію і назвали гру Кено.

Америка

Коли під час шаленої Золотої лихоманки тисячі китайських емігрантів перепливали океан у пошуках кращого життя і зрештою назавжди залишалися в Сполучених Штатах, улюблена східна розвага теж потрапила закордон. Там вона дещо видозмінилася і зрештою назавжди підкорила серця азартних американців. Тепер у ігровій картці було не 120, а 80 символів на вибір, позначали їх арабськими числами, а також вперше для розіграшу почали використовувати кульки для пінг-понгу.

У 1931 році в штаті Невада були дозволені азартні ігри, в той час як лото - ні. Тоді вигадливі організатори (а були це зазвичай власники салунів, в яких проводилися розіграші) перейменували лотерею в «Скачки Кено», а виграшна комбінація стала обиратися за допомогою кінних перегонів. Коли в 1989 році держава обклала величезним податком і цю розвагу, назву знову скоротили до звичного нам Кено.

КЕНО - перша лотерея в світі, фото-2

Нове дихання КЕНО

Сьогодні бажаючим зіграти у цю дивовижну гру не потрібні знання ієрогліфів, не треба ходити на розіграш до іподрому і, тим паче, тримати голубів, для того, щоб дізнатися кено результати останнього тиражу. Білет можна придбати у будь-якій точці  розповсюдження державних лотерей, або заповнити ігрову форму по інтернету, навіть не виходячи з дому.

Правила гри зрозумілі і не складні: обираємо, на скільки чисел ми хочемо зробити ставку, і закреслюємо від 2 до 10 цифр в діапазоні від 1 до 80. Розіграші Кено проходять щодня на каналі КиївTV о 22:50. Зможете відгадати бодай 2 цифри, і мінімальний приз Ваш. Співпадіння усіх 10 чисел принесе переможцю 500 000 гривень! Удачі!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...