• Головна
  • Антимонопольники просять повідомляти про порушення пов'язані з закупівлею молочної сировини
17:07, 9 березня 2017 р.

Антимонопольники просять повідомляти про порушення пов'язані з закупівлею молочної сировини

У межах Хмельницької області закупівлю молочної сировини для подальшої промислової переробки здійснюють понад 50 суб’єктів господарювання. Зазначений ринок є висококонкурентним в різних районах Хмельницької області.

Ціни на молочну продукцію коливаються в межах від 5 до 9 грн за 1 кг. Закупівельна ціна молока визначається рядом причин, які в свою чергу впливають на її підвищення та зниження: сезонність, якість молока, сортність, регіони заготівлі, затрати на заготівлю, зберігання та транспортування, ціна на споживчому ринку, тенденція споживання молочної продукції на ринках інших країн тощо.

Протягом останніх років гостро постала проблема формування закупівельних цін на молоко, яке закуповується у населення, в зв’язку з відсутністю чіткого механізму встановлення таких цін.

Найпоширенішими порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції є антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання при встановленні цін на молочну сировину від населення, які полягають у встановленні однакових цін та одночасній зміні цін, - змови.
Непрозоре встановлення закупівельних цін призводить до недоплати здавачам молока коштів за молочну сировину, а також до того, що населення втрачає зацікавленість в утримуванні великої рогатої худоби.

Так, територіальне відділення з метою припинення цих порушень лише протягом минулого року оштрафувало 13 суб’єктів господарювання на 123 тис. грн та рекомендувало 5 суб’єктам господарювання припинити дії з ознаками антиконкурентних узгоджених. Економічний ефект від вжитих заходів за листопад 2016 року – лютий 2017 року склав 23 млн. грн.

Звертаємось до територіальних громад та здавачів молока з проханням надавати до територіального відділення інформацію щодо фактів вчинення суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність із заготівлі молока, порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Адреса: вул. Героїв Майдану, 54, м. Хмельницький, телефон: 0382-74-20-08, електронна пошта: [email protected]

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#порушення #молочна #сировина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...