• Головна
  • Колектив регіональної газети Хмельниччини скаржиться на тиск з боку влади
11:38, 14 березня 2017 р.

Колектив регіональної газети Хмельниччини скаржиться на тиск з боку влади

«Наддністрянська правда» заявляє, що на редакцію тиснуть представники місцевої влади.

Колектив газети “Наддністрянська правда” (Новоушицький район Хмельницької області) заявляє про втручання місцевої влади в процес роздержавлення видання, а також про тиск на колектив та редакторку. Журналісти просять допомоги. Про це йдеться у відкритому листі колективу газети до Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Як йдеться у зверненні, з яким від імені колективу редакції газети звернулася т.в.о. редактора Мирослава Гоцуляк, рішення взяти участь у першому етапі роздержавлення трудовий колектив газети одноголосно прийняв на загальних зборах 5 січня 2016 року, а відтак повідомив про це належним чином засновникам видання – районній раді та райдержадміністрації.

Водночас, йдеться у листі, 28 січня, вже після початку процесу реформування, районна рада оголосила конкурс на заміщення вакантної посади редактора газети.

Розпорядженням голови райдержадміністрації Ю.С. Танасійчука від 5 лютого 2016 р. райдержадміністрація вийшла зі складу співзасновників газети, а 25 лютого на сесії районної ради прийнято рішення про вихід зі складу співзасновників газети районної ради.

"28 січня 2016 року на позачерговій сесії районної ради рішенням вилучено з 1 січня (заднім числом) з повного господарського відання редакції газети приміщення колишньої друкарні, які були передані “Наддністрянській правді” рішенням районної ради від 1 липня 2010 р. “безкоштовно в повне господарське відання і вважалися внеском районної ради в статутний капітал редакції, майно Новоушицької районної друкарні", - йдеться у листі.

Незважаючи на це, журналісти скаржаться, що “після низки проведених і передбачених Законом заходів щодо процесу реформування, на колектив редакції продовжують здійснювати тиск”.

“Неодноразові, подекуди протиправні дії голови районної ради О.Д. Проциша, першого заступника голови районної державної адміністрації П.А. Мазура, депутата обласної ради В.Є. Гладій цілеспрямовані на те, щоб загальмувати процес роздержавлення. Здійснюється тиск на колектив та редактора. Чи не щотижня керівника газети викликають у “владні” кабінети, де далекі від журналістської справи особистості не аргументовано критикують видання, висувають необґрунтовані та безпідставні обвинувачення на адресу колективу, принижують честь та гідність працівників редакції, що свідчить про втручання у діяльність видання”, - йдеться у листі.

Також у листі зазначено, що вже вдруге знімається з розгляду на сесії районної ради питання про внесення змін до статуту редакції щодо введення колективу редакції у склад співзасновників.

Представників місцевої влади та органів самоврядування звинувачують також у намаганнях контролювати фінансову ситуацію в редакції, а також у гальмуванні процесу роздержавлення.

Також т.в.о. редактора газети “Наддністрянська правда” Мирослава Гоцуляк, останнім часом до неї та співробітників редакції телефонують невідомі та чинять психологічний тиск. У зв’язку з цим редакція вирішила звернутись до правоохоронних органів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тиск #газета #влада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...