16:49, 20 березня 2017 р.
Ціна «даху над головою»: скільки вартують квартири у Хмельницькому
Сайт 0382.ua дізнався, як почувається квартирний ринок у нашому місті. Та скільки коштів потрібно мати, аби вирішити квартирне питання.
За результатами останніх всеукраїнських досліджень, які проводилися наприкінці 2016 року, квартири у нашому місті найдешевші серед усіх обласних центрів, не враховуючи хіба що Донецьк та Луганськ. Тому що житло на окупованих територіях останнім часом стрімко знецінюється. Щодо Хмельницького, то журналіст 0382.ua вирішив дізнатися наскільки дорого (або ж дешево) вирішити квартирне питання у нашому місті? Які ціни на вторинному ринку та які фактори впливають на саму вартість? На ці запитання ми спробували знайти відповіді при спілкуванні з ріелторами, що слідкують за ситуацією вже не один рік.
Власне, про саму ціну. Розглянемо найпопулярніші на даний час квартири — однокімнатні. Як повідомив ріелтор Олег, вартість однокімнатних квартир по місту досить різна. Стартує вона від 220 тисяч гривень та може сягати 1 мільйона гривень та, навіть, ще більше. Важливих факторів, які впливають на ціну, досить багато. Не в останню чергу вона залежить від району, де розташований будинок.
«Найдорожчими у Хмельницькому є квартири в центрі та мікрорайонах Виставка і Південно-Західний. Трішки дешевші на Заготзерно, Озерній та Гречанах. Ціни стартують від 220 тисяч гривень, але така квартира має площу близько 20 кв.м. та потребує суттєвого ремонту. Квартира в центрі міста, з дизайнерським ремонтом може вартувати більше мільйона гривень», — розповів Олег.
Ріелтор зізнається, що ринок однокімнатних квартир настільки інтенсивний, що підшукати оптимальний варіант буває дуже важко. Адже «найсмачніші» квартири з оптимальною ціною є в продажі лише кілька днів. Охочі їх купити знаходяться досить швидко. Якщо поталанить, то «однокімнатку» з ремонтом можна купити за 300-375 тисяч гривень.
«Тут, знову ж таки, все залежить від поверху, району та інфраструктури. Квартиру в хорошому стані можна купити й за 300 тисяч гривень, але дуже рідко. Потрібно вдало натрапити на неї та встигнути придбати. З двокімнатними — трішки простіше. На ринку вони можуть бути 2, а то й 3 тижні. Тому обирати їх зваженіше та довше», — продовжив Олег.
Працівник одного з місцевих агентств нерухомості повідомив, що ціни на житло дещо впали, через подорожчання комунальних послуг. Квартири на вторинному ринку стали менш популярними через центральне опалення, бо попит змістився на житло з індивідуальним. Прогнози на майбутнє експерти квартирного ринку давати не хочуть, адже зараз все залежить від курсу долара. Поки що немає інших факторів, які б могли суттєво вплинути на вартість.
Варто зазначити, що можливе зниження вартості житла в новобудовах. Відтепер у ціну квартири не буде входити вартість отримання дозволу на будівництва. Відповідне рішення було прийняте під час засідання Кабінету міністрів, 10 березня.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
12 листопада
11:00
12 листопада
13:40
11 листопада
ТОП новини
Оголошення
08:22, 11 листопада
32
16:38, 2 листопада
18:53, 7 листопада
2
18:12, 11 листопада
31
10:52, 7 листопада
live comments feed...