Кожен четвертий депутат Хмельницької міськради — прогульник (ФОТО)

Найвищий рівень партійної безвідповідальності у представників партії “Поруч” та у депутатів від Блоку Петра Порошенка “Солідарність”. У раді немає опозиції — всі депутати голосують, як один. На розгляд одного питання витрачають у середньому менше 3 хвилин. Найбільш опозиційна депутатка не підтримувала рішення лише у 3% голосувань.

За законом, якщо депутат пропустив понад 50% засідань протягом року, його можна позбавити мандату (ст. 37, ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад"). У Хмельницькій міській раді немає жодного депутата, якого можна було б відкликати за прогули у 2016 році.

Для порівняння, під час моніторингу 5 років попередньої каденції 30% депутатів були кандидатами на відкликання. Після оприлюднення моніторингу Громадського руху ЧЕСНО за результатами виборів склад ради суттєво оновився на 70%.

Попри позитивну тенденцію у новообраній раді кожен четвертий депутат потрапив до лав прогульників. Це ті депутати, які пропустили від 25 до 50% засідань сесій або комісій. Як показує статистика, найгірше депутати відвідують саме засідання комісій.

У профільних комісіях вони мають вивчати та ретельно готувати питання до розгляду на сесіях. Саме тому, згідно з законом, депутати повинні відвідувати належним чином і засідання сесій, і засідання комісій.

Хто прогулює комісії ?

Представниця “Солідарності” Наталія Собко мало не стала кандидатом на відкликання. Якби вона пропустила ще хоча б одне засідання комісії з питань охорони здоров’я, то могла би втратити мандат. Згідно з офіційними даними, саме Собко є найзатятішою прогульницею міськради у 2016 році.

rik_proguly_com.jpg
rik_proguly_com.jpg

Нам удалося зв’язатись із помічником депутатки Наталії Собко Віктором Шайдою, але коментаря від депутата так і не отримали.

З представників БПП до лав прогульників також потрапили Олександр Білик та Ігор Ялоха. Останній є членом комісії з питань ЖКГ.

"Засідання комісії з питань ЖКГ відбуваються в середньому 2-3 рази на місяць. Це свідчить про те, що ця комісія працює. Інші засідають, в основному, перед сесією. Тому завжди є ситуація, коли ти можеш бути відсутнім", — пояснив свою відвідуваність Ігор Ялоха.

Насправді, комісія з питань ЖКГ засідає найчастіше в Хмельницькій міській раді. За рік відбулося майже 40 засідань. Для порівняння, бюджетна комісія засідала 30 разів. Це при тому, що по всій Україні, як правило, бюджетні комісії проводять найбільше засідань.

Голова комісії Олег Певнєв пояснює, чому засідають так часто:

"Ми не тільки комісія з питань ЖКГ, але й комунального майна. І перед кожним засіданням виконкому ми розглядаємо питання, які виносить управління комунального майна, щодо передачі в оренду комунальних приміщень".

Депутатка від партії “Поруч” Тетяна Нагорна — теж одна з найбільших прогульниць ради. Депутатка пояснює, чому не має часу належним чином відвідувати засідання комісії з питань ЖКГ:

"Час від часу засідання постійної комісії накладаються з роботою. Одного разу в час комісії у мене була зустріч з виборцями на окрузі".

Досить дивно, що депутатка не може спланувати свою зустріч виборців у час, коли комісія не засідає.

Засідання комісії прогулює однопартієць Нагорної — Микола Заганяч. Він входить до земельної комісії, яка за рік засідала 23 рази. Депутата не було на засіданнях 7 разів.

"Окрім цієї постійної комісії беру участь у ряді тимчасових і маю ще офіційну роботу. Тому не завжди встигаю всюди", — зазначає Микола Заганяч.

10 засідань цієї ж комісії пропустив Руслан Афійчук. Прогульник очолює у міськраді фракцію партії “За конкретні справи”. Через помічника ми намагалися взяти коментар у депутата, але місцевий обранець так і не вийшов на зв’язок.

У цій же комісії є ще один прогульник — представник “Самопомочі” Юрій Вавринюк.

"Пропустив комісії, тому що був у відрядженнях", — коментує прогули депутат.

Нагадаємо, що закон не передбачає поважних причин для відсутності на сесіях та комісіях.

Окрім Вавринюка, “Самопоміч” має ще 2 прогульників. Олександр Василишин пропустив третину засідань бюджетної комісії:

"Час від часу у нас є термінові позапланові засідання комісій з приводу розподілу субвенцій. Нам можуть повідомити зранку, а засідання проходить увечері. І кілька разів такі засідання співпадали з моїми волонтерськими поїздками на схід."

Голова бюджетної комісії Леся Герасимчук пояснює, як організовується робота, аби депутати знали про засідання завчасно:

"Ситуація з субвенцією, коли ми запрошували депутатів і проводили засідання комісії в один день, була лише раз, коли потрібно було терміново прийняти рішення щодо субвенції. Загалом, ми повідомляємо депутатам, коли орієнтовно будуть розподілятись субвенції і просимо їх залишатись в місті в цей час."

Депутат від “Самопомочі” Дмитро Палій пропускає засідання комісії з питань соцзахисту населення.

"У 2016 році був відсутній на двох засіданнях комісії 20.10 та 27.12. 20 жовтня був відсутній у зв’язку з перебуванням на стаціонарному лікуванні у м. Вінниця, а 27 грудня був у службовому відрядженні у м. Києві, брав участь у спеціальному аукціоні", — пояснює ситуаціюДмитро Палій.

“Свобода” має у своїх лавах єдиного прогульника — Леоніда Трача. Він теж входить до комісії з питань ЖКГ, де Громадський рух ЧЕСНО виявив найбільше прогульників.

"Це пов’язано з роботою. оскільки на сесії мене відпускають з роботи, а на комісії не дуже", - зазначив депутат.

Нагадаємо, що за законом роботодавець зобов’язаний звільняти працівника від виконання службових обов’язків на час проведення сесій і комісій ради.

Чому Хмельницька рада рідко збирається і хто прогулює сесії?

За 2016 рік Хмельницька міська рада, як і Івано-Франківська, засідала рекордно малу кількість разів. Відбулося лише 7 засідань.

"Кількості сесій було достатньо, аби розглянути усі необхідні питання, програми, і т.д. Разом із тим, кількість сесій залежить від кількості питань, які вносяться до порядку денного та часу, який витрачається на їх обговорення, а також від дисциплінованості та конструктиву у роботі депутатів. Хмельницька міська рада у 2016 році працювала чітко, злагоджено, конструктивно. У середньому на сесію виносилося 70-80 питань порядку денного, і сесії тривали 4-5 годин. Основна робота і дискусії відбуваються у ході засідань постійних комісій, робочих груп, нарад і т.д.", — пояснює міський голова “свободівець” Олександр Симчишин.

За рік у Хмельницькій облраді відбулося 920 голосувань. Якщо в середньому одна сесія триває до 6 годин, то одне питання депутати розглядають менше 3 хвилин. І це обумовлене тим, що в Хмельницькій міській раді опозиційність найнижча з-поміж усіх рад, які моніторив Громадський рух ЧЕСНО. Результати поіменного голосування свідчать — у Хмельницькому відсутня опозиція. Попри те, що в раду зайшло 6 партій, які представлені 42 депутатами, всі голосують як один.

"Стосовно голосування інших депутатів, я сказати поки нічого не можу. А стосовно себе, то це був рік коли ми повірили команді і дали їм можливість освоїтись і попрацювати", — каже найбільш опозиційна депутатка ради Ірина Ковальчук, яка голосує проти або утримується під час розгляду понад 3% рішень (30 голосувань).

Для порівняння, у Харківській міській раді середній показник опозиційних голосувань для фракції “Самопоміч” становить 33%. У Дніпрі частка не підтриманих проектів рішень для партії “Громадська сила” становить 15%.

За відсутності проблем з голосуваннями за питання порядку денного, у раді, як свідчить секретар Михайло Кривак, немає кнопкодавства:

"Кнопкодавство у нас фактично відсутнє, тому що депутати здають свої картки при виході з сесійної зали".

З огляду на доволі нечисленну кількість сесій та практично відсутню опозицію, прогульників сесійних засідань — 14%.

Найгірше сесійні засідання відвідує депутат від “Солідарності” Олександр Білик. Якби він пропустив ще хоча б одну сесію, — то став би кандидатом на відкликання.

rik_proguly_ses_Tb9uiUe.jpg
rik_proguly_ses_Tb9uiUe.jpg

Депутатка від “Самопомочі” Людмила Головко пояснює, чому пропустила 2 сесійних засідання:

"В січні чи в лютому 2016 я була на курсах підвищення кваліфікації в Києві, тому пропустила сесію. А в грудні не згадаю, чому мене не було. Але однозначно це була поважна причина, напевно хворіла".

Представник фракції “За конкретні справи” Анатолій Собко, котрий пропустив 2 з 7-ми сесій пояснює свою відсутність так:

"Я, зазвичай, не дозволяю собі пропускати сесії та комісії. Але минулого року був у відрядженні в Іспанії тривалий час".

До лав прогульників потрапив і депутат від “Солідарності” Андрій Кветко — він був кандидатом на відкликання минулого скликання і тоді представляв “Батьківщину”.

Аналіз відвідуваності Хмельницької міськради доводить, що відсоток прогульників найвищий у партії“Поруч” та “Солідарності”.

rik_bezvidp.jpg
rik_bezvidp.jpg

Голова фракції Блоку Петра Порошенка “Солідарність” Василь Триняк коментує ситуацію з відвідуваністю так:

"Я менше місяця назад був обраний головою фракції. Візьмемо думку громадськості до уваги і будемо працювати з депутатами, щоб вони відвідували засідання сесій та комісій", — обіцяє голова фракції Триняк.

Голова регламентної комісії, яка покликана слідкувати за дотриманням закону, своєї ролі у контролі депутатів не вбачає і перекладає відповідальність депутатів перед виборцями.

"Відповідальність за прогули, це відповідальність кожного депутата особисто перед своїми виборцями в першу чергу”, прокоментував відвідуваність голова регламентної комісіїАнатолій Собко, який представляє партію “За конкретні справи".

Жодних заходів щодо прогульників голова комісії вживати не планує.

мандат. Згідно з офіційними даними, саме Собко є найзатятішою прогульницею міськради у 2016 році.

ЧЕСНО
міськрада депутати прогульники
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
Україна за минулу добу, 19 серпня, вийшла на друге місце в Європі по добовій смертності від коронавірусної інфекції. У країні було зареєстровано 48 нових летальних випадків. Про це свідчать дані онлайн-лічильника Worldometers, пише OBOZREVATEL. Першою в рейтингу опинилася Росія з 144 померлими. Слідом за Україною на третє місце вийшла Румунія – там померли 42 пацієнти. Топ-5 рейтингу закрили Великобританія і Франція з 27 і 26 летальними випадками відповідн...
Пригоди
Шепетівський район: рятувальники ліквідували пожежу вантажівки, не допустивши поширення вогню на поруч розташовані будівлі  19 вересня о 16:34 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу вантажного автомобіля КАМАЗ у м. Шепетівка. За вказаною адресою було негайно направлено рятувальників 21 Державної пожежно-рятувальної частини. На момент прибуття підрозділу вогонь вже встиг охопити весь автомобіль, існувала загроза перекидання вогню на пору...
Суспільство
В уряді затвердили протиепідемічні правила, які будуть діяти під час виборів до місцевих органів влади, призначених на 25 жовтня 2020 року. Як повідомляють на урядовому порталі, порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів буде, зокрема, передбачати опитування про наявність симптомів респіраторних захворювань і температурний скринінг всіх людей, що заходять у приміщення виборчих дільниць. На входах розмістять антисе...
Пригоди
19 вересня об 15:01 до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку в с. Новоселиця Полонського району. Негайно на місце події вирушили рятувальники 17-ї державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області. На момент займання в будинку перебували троє малолітніх дітей. Батьки зачинивши дітей вдома пішли у справах. Першими на порятунок дітей кинулись сусіди, їм вдалося відчинити двері та виве...
Спорт
Новозбудований інклюзивний дитячий майданчик з’явився у Хмельницькому в мікрорайоні Заріччя, поблизу Катедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, на території «Соціального центру святого Миколая Чудотворця для дітей та молоді з особливими потребами» благодійного фонду «Карітас», що на вул. Зарічанській, 10/3. Сьогодні відбулося його урочисте відкриття. До створення доступного для кожної дитини простору долучилися сотні волонтерів Волонтерського...
Суспільство
У найближчу ніч ще можливі заморозки В Україні погода наступного тижня буде теплою і сонячною. У будні дні буде сухо, опадів варто очікувати аж на вихідних. Про це розповіла синоптик Наталія Діденко в Telegram. "Надалі майже весь тиждень в Україні буде класичне "бабине літо" – сонце і тепла погода, до 22-28 градусів тепла. Дощі з'являться у наступні суботу-неділю", – написала синоптик. У той же час в неділю вдень очікується 20-24 градуси, тільки в Чернігів...
Суспільство
Своїми діями зловмисник завдав потерпілій майнової шкоди у розмірі понад 600 тисяч гривень. Нещодавно Старокостянтинівський районний суд закінчив розгляд матеріалів кримінального провадження і визнав чоловіка винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу України «Умисне знищення або пошкодження майна». Нагадаємо, подія мала місце 14 січня цього року близько 23.40 години у селі Сербинівка Старокостянтинівського району. Від прац...
Кримінал
Дорожньо-транспортна пригода сталася вчора, 18 вересня, близько 20.10 години на автодорозі «Славута — Корець — Антоніни» поблизу села Ганнопіль Славутського району. 48-річний житель Славутського району, керуючи автомобілем «Рено Дастер», не врахував дорожньої обстановки і скоїв наїзд на 14-річного жителя с. Ганнопіль, який рухався по узбіччю в попутному напрямку. Від отриманих тілесних ушкоджень підліток помер на місці події. Перевірка показала, що водій б...
Пригоди
18 вересня о 17:15 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення від чергового швидкої медичної допомоги про те, що в місті Ізяслав на річці Горинь потрібно надати допомогу рибалці. Невідкладно до місця події спрямували черговий караул надзвичайників. Бійці ДСНС за допомогою надувного човна дісталися постраждалого, доправили його на берег та передали медикам для обстеження. Як з’ясувалося, під час риболовні на човні, 53-річному чоловікові стало зле та ві...