Інтерв’ю
10:04, 3 квітня 2017 р.
Наталія Молдован: «Я страшенно обожнюю свою публіку. Це люди високого інтелекту та духовності»
Інтерв’ю
6 квітня для хмельничан виступатиме Заслужена артистка України Наталія Молдован.
Вже 6 квітня о 18:30 в обласній Хмельницькій філармоній відбудеться сольний концерт Заслуженої артистки України, солістки-органістки із Хмельницького, Наталії Молдован. В передчутті майбутнього концерту журналіст 0382.ua поспілкувався з артисткою. Говорили як про майбутній концерт, так і про робочі будні та творчий шлях.
На сцені Ви вже довгий час, назбиралося чимало нагород. Можете пригадати з чого все починалося?
«Почалося все, мабуть, у дитячому садочку. Тоді Софія Йосипівна, музичний керівник, завжди говорила моїм батькам: «Віддайте Наталку в музичну школу». Власне, вона і стала першою людиною, яка наполягала, щоб я пов`язала своє життя з музикою. Одразу батьки в кредит купили фортепіано «Україна» та вже з першого класу я пішла в музичну школу».
До органу пізніше «прикипіли»?
«Вступивши на фортепіанний факультет консерваторії, вперше побачила орган. Одразу ж, так би мовити, «загорілася», полюбила його та почала паралельно навчатися».
Коли зрозуміли, що музика — не просто захоплення, а справа всього життя?
«Це було, напевно, тоді, коли я закінчувала музичну школу. Пішла у 8 клас загальноосвітньої школи і зрозуміла, що без музики не можу. Сказала мамі, що хочу поступити в музичне училище».
Життя будь-якого музиканта — це життя «на колесах». Як звикали відлучатися від дому на довгий час, працювати в такому ритмі?
«У нас не так, як в естрадників, що постійні тури, але все ж є тривалі та часті поїздки. Основна наша робота — це приготування до концерту. Щодо поїздок, то цей рік був досить насиченим. Були концерти в Рівному, Чернівцях, Луцьку і в містах країн західної Європи».
Були пропозиції залишитися там, закордоном?
«Ну, я б так не сказала. Щоправда, колись в Польщі пропонували залишитися, працювати штатним органістом в костелі».
Знову ж таки, досить довго займаєтеся цією справою. Звідки знаходите мотивацію та сили працювати?
«Музика — це безмежний океан. Написано стільки творів, що й життя не вистачить всі зіграти. Завжди можна знайти щось нове. Творчість та музика — це головна мотивація і те, що дає нові сили працювати далі».
У 2009 році Ви отримали звання «Заслужена артистка України». Що змінилося після цього?
«Абсолютно нічого. Довго не могла звикнути до цього звання, але ніколи не приділяла йому значної уваги. Мою кандидатуру на отримання «Заслуженої артистки» висували шість разів і те, що цього разу присвоїли — просто щасливий збіг обставин. Проте я б не сказала, що відбулися якісь зміни».
У вас вже є внуки. Коли плануєте їх залучати до класичної музики?
«Лєночка, їй 5 рочків, вже «ходить» на скрипку, а Юрчик хоче займатися гітарою. Це не означає, що діти стануть музикантами. Музика, в першу чергу, потрібна для розвитку, для розширення кругозору».
Які Ваші улюблені музичні твори?
«Їх дуже-дуже багато. Полюбляю французьку та німецьку романтику. Улюблений композитор, однозначно, Бах».
Як можете анонсувати майбутній концерт? Чого очікувати глядачам?
«Я старалась підібрати на цей концерт найкращу музику. Будуть твори Баха, Ліста, Равеля. Також буде твір сучасного українського композитора Віктора Гончаренко. Хочеться, щоб цей концерт залишив позитивні враження у всіх, хто прийде, адже страшенно люблю свою публіку. Коли дивлюся в зал, розумію, що очі кожного наповненні інтелектом та особливою духовністю. Ці концерти не розважальне шоу, а відпочинок для душі, духовний харч».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:39
10 грудня
10:32
10 грудня
ТОП новини
Оголошення
18:58, 10 грудня
18:58, 10 грудня
18:58, 10 грудня
18:58, 10 грудня
live comments feed...