F.A.Q.
17:22, 9 червня 2017 р.
Крадіжки велосипедів у Хмельницькому частішають: як вберегти свого двоколісного (Фото)
F.A.Q.
В рамках спеціальної рубрики «F.A.Q.», ми знову шукаємо актуальні поради та відповідаємо на запитання. Цього разу поліцейські та велосипедисти з досвідом поділилися порадами, як уникнути втрати свого «залізного коня».
Разом з відкриттям велосезону, відкрився сезон активних крадіжок двоколісних. Вже з початку 2017 року в нашому місті відбулося 106 незаконних заволодінь велосипедами. Як повідомляють у Хмельницькому відділу поліції, повернути вдається лише 20% відсотків таких велосипедів. Що ж робити, аби раптово не втратити свого двоколісного, ми вирішили запитати у голови ГО «Критична маса», досвідченого велосипедиста Петровича Сергія та у речника відділу поліції у місті Хмельницькому Світлани Свідерської.
Світлана Миколаївна зауважила, що в більшості випадків велосипеди крадуть через халатність самих власників. Такі злочини дуже важко розкривати, адже злодії відразу намагаються позбутися викраденого двоколісного, або перефарбувати його в інший колір.
«Пошуки спрощуються, коли момент викрадення велосипеда зафіксувала камера спостереження, бо тоді можемо одразу з’ясувати особи злочинців, які часто виявляються раніше судимими, наркоманами чи безпритульними. Але є й такі зловмисники, по яких і не скажеш, що вони мають плани на ваш велосипед», — розповіла речник.
Поради від поліції:
- Перша: Аби відлякати злодіїв, не обов’язково шукати місце під відеокамерами. Можна просто паркувати велосипед в найбільш людному місці.
- Друга: Потрібно використовувати мінімум два замки. Щоб зламати їх злодію знадобиться вдвічі більше часу. Один із замків має бути U-подібної форми.
- Третя: Нікому не розповідайте скільки справді вартує велосипед. Як показує статистика, багато крадіжок відбувається через випадкову наводку друзів.
- Четверта: Запишіть серійний номер, який вибитий знизу (найнижча точка рами). Це допоможе довести, що велосипед ваш.
У свою чергу, Петрович Сергій звертає увагу на купівлю велосипеда. Громадський активіст застерігає, що будь-який куплений двоколісний без документів, може бути краденим. Більше того, якщо такого велосипеда викрадуть, знайти та повернути його собі буде майже не можливо.
«З рук продають дуже багато крадених велосипедів і це велика проблема. Я вважаю, що завжди потрібно вимагати документи при купівлі. Ну і звісно, крадіжки бувають через необережність самих власників велосипедів. Коли ви бачите велосипед — він в безпеці, коли не бачите — його можуть викрасти. На жаль, зараз в місті дуже багато велопарковок не пристосованих до безпечного пристібання велосипеда за раму», — поділився своєю думкою голова ГО «Критична маса».
Поради від досвідченого велосипедиста Петровича Сергія:
Перша: «Не пристібайте велосипед за переднє колесо. Робити це потрібно лише за раму. Переднє колесо можна зняти за декілька секунд і все, що залишиться від вашого велосипеда - це колесо.»
Друга: «Залишайте велосипед лише в людних місцях, під наглядом відеокамер або охоронців. Це суттєво зменшить ймовірність крадіжки.»
Третя: «Відповідально підійдіть до вибору замка. Не купуйте китайських тросів. Використовуйте замки на ланцюгу, або від брендових фірм.»
Четверта: «Не купуйте велосипедів без документів.»
Ще Сергій додав, що велосипед займає насправді не багато місця і краще його зберігати в квартирі. Тому що багато «залізних коней» крадуть саме з комор та підсобних приміщень.
Надіємося, що поради для Вас стали корисними та допоможуть вберегти свого двоколісного від крадіжки.
Як завжди, що Вас турбує або цікавить, розповідайте у коментарях та у розділі «Книга скарг та пропозицій міста.»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Касети для розсади: як вибрати та правильно використовувати?
Новини компаній
17:11
21 січня
16:00
20 січня
ТОП новини
Оголошення
21:57, 17 січня
14:28, 11 січня
23:33, 10 січня
29
12:15, 13 січня
1
live comments feed...