В Україні може змінитися система оплати пологів

В Україні може змінитися система оплати пологів

До 2019 року пологи будуть в рамках контролю держави, а після - буде діяти нова система оплати.

Про майбутні зміни заявили голова Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець та й. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, передає 112.ua.

Богомолець наголошує, що планове народження дитини потрапляє під спільну оплату, а якщо екстрені пологи - їх покриває держава.

«У закон були внесені державно-фінансові гарантії соціально незахищених верств населення. Тому що якщо ми візьмемо пологи, вони можуть бути плановими, і якщо це планова процедура і згідно з новим законом, вони підпадають під спільну оплату. Вони можуть бути екстреними, тоді це екстрена допомога, і вона покривається державою», - сказала голова ВР з питань охорони здоров'я.

Уляна Супрун зазначає, що планується нову систему оплати впровадити 2019 року. Оплата буде вестися через Національну службу здоров'я.

«Ми будемо мати деякі послуги, які в якості пілотних будуть оплачуватися по-іншому. І ми вибрали пологи як одні з тих, які будуть оплачуватися по-іншому. Ми будемо оплачувати пологи, як пакет усіх послуг, які надаються під час пологів. Це буде оплачено через державне агентство - Національну службу здоров'я. З 2019 роки вже переходимо на оплату послуг на вторинному-третинному ланці», - сказала Супрун.

Видання «Страна.ua» пише, що на сьогоднішній день вагітну жінку в найближчий пологовий будинок може привезти швидка. Там прийомом пологів буде займатися чергова бригада, яка не може вимагати грошей за свої послуги. Але зараз майбутні мами дотримуються практики заздалегідь домовитися з тими медиками, у яких будуть народжувати. Для цього готується матеріальна грунт.

реформа зміни пологи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі