• Головна
  • Українців будуть укладати спати на роботі: цікаві зміни в КЗпП
15:03, 18 червня 2017 р.

Українців будуть укладати спати на роботі: цікаві зміни в КЗпП

У новому Трудовому кодексі для українців готують ряд змін, які торкнуться відпочинку в робочий час.

Так, в новому КЗпП може з'явитися такий термін як «сієста», тобто обідню перерву на спеку. На літній період українцям запропонують тривалу перерва з 14:00 до 16:00, повідомляє «Рoliteka».

Зараз за законом працівнику надається перерва для відпочинку і харчування не більше двох годин. Зазвичай перерву дається після чотирьох годин безперервної роботи (ст. 66 КЗпП). Час початку і завершення перерви встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства. Навіть якщо за умовами виробництва неможливо організувати перерву, працівник повинні забезпечити можливість прийому їжі протягом робочого часу.

Сієста офіційно введена в таких країнах як Греція, Іспанія та Італія. Наприклад, греки відпочивають з 14:00 або з 15:00 до 17:00. В Італії сієста починається з 13:00 і триває до 15:00 або 16:00. Найдовше відпочивають іспанські робітники з 13:00 до 17:00. Це час так називається - «велика сієста». Так як сієста з'явилася в Іспанії 17 століття, вона поширилася і на колишньої іспанські колоніях: Мексика, Португалія, Бразилія, Аргентина, Майорка і країна Латинської Америки.

Навіть з точки зору медицини сієста дуже корисна. Лікарі навіть заохочують денний сон, але не більше 30 хвилин. Тривалий денний сон може збити біологічний годинник і Новий КЗпП готує ще ряд змін, що стосується відпочинок і відпустки українців. Так, наприклад, щорічна відпустка має намір збільшити з 24 до 28 календарних днів.

Якщо працівник за рік відпрацював понад 120 годин понаднормових, то час, який перевищує встановлену норму, оплачується в трикратному розмірі.

До того ж в новому Трудовому кодексі введуть кілька режимів робочого часу, які дозволять працівникові більше відпочивати. Так в проекті ТК є норми, що закріплюють розподіл робочого дня на частини, самостійне планування працівниками свого робочого часу, гнучкий графік роботи і т.д. Відзначимо, що за такими співробітниками роботодавець може навіть не вести облік робочого часу, адже вони самі планують свій робочий графік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#трудове #законодавство #зміни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...